en
57 Fortepijoninė vasara | Pianistė Gabrielė Sutkutė
Pradžia: 2022-08-27 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2022-08-27 19:00:00 19:00

Kaip ir kasmet, „57-osios Fortepijoninės muzikos vasaros Druskininkuose“ metu, nuo Joninių iki rugsėjo pirmosios dienos, kiekvienos savaitės trečiadienį ir šeštadienį į M. K. Čiurlionio namus-muziejų sugrįžta kadais paties M. K. Čiurlionio sutverta tradicija sėdint sode po obelimis klausytis fortepijono muzikos, sklindančios pro atvertą svetainės langą.

Kadais šeimynykščiai ir kaimynai klausydavosi Čiurlionio improvizacijų, o dabar klausytojams obelų sode savo naujausius kūrybinius ieškojimus pristatys visų kartų žymiausi Lietuvos pianistai bei užsienio šalių muzikai, į savo koncertines programas įtraukiantys M. K. Čiurlionio kūrinius.

 „Sunku sumąstyti natūralesnį kultūros reiškinį kaip muzikos festivalis Druskininkuose, papuoštas M. K. Čiurlionio vardu, nušviestas jo dvasios”, – prof. V. Landsbergis

Rugpjūčio 27 d., šeštadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namų-muziejaus obelų sode koncertuos pianistė Gabrielė Sutkutė.

Programa:

Franz Joseph HAYDN (1732–1809)
Sonata h-moll, Hob. XVI:32:
Allegro moderato
Menuet–Trio
Finale. Presto

Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875–1911)
Preliudai

César FRANCK (1822–1890)
Preliudas, fuga ir variacija, op. 18 (Haroldo Bauerio aranžuotė)

Sergei PROKOFIEV (1891–1953)
Sonata Nr. 4 c-moll, op. 29:
Allegro molto sostenuto
Andante assai
Allegro con brio, ma non leggiero

BILIETAI: 3 eur., 5 eur. (bus galima įsigyti prieš koncertą M.K. Čiurlionio namuose-muziejuje).

Pianistė GABRIELĖ SUTKUTĖ yra žinoma kaip muzikantė, pasižyminti stipriu temperamentu bei „puikia precizika ir muzikalumu” (Rasa Murauskaitė, „7 meno dienos”). Ji aktyviai koncertuoja ir yra pasirodžiusi daugelyje muzikos festivalių. Pianistė koncertavo tokiose žymiose salėse kaip Wigmore Hall, Steinway Hall UK, Musikhuset Aarhus, Jacqueline du Pré Music Building bei Lietuvos Nacionalinėje Filharmonijoje. Gabrielė aktyviai koncertuoja ne tik kaip solistė, bet ir su įvairiais kameriniais ansambliais bei orkestrais. 2018m. ji kartu su žymiu violončelininku Adrian Brendel pasirodė Londono Karališkosios Muzikos Akademijos vasaros fortepijoniniame festivalyje. Tais pačiais metais ji buvo pakviesta koncertuoti su Kauno styginiu kvartetu. 2019 m., diriguojant Modestui Pitrėnui, Gabrielė atliko S. Rachmaninovo 2-ąjį koncertą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, o 2020 m. šį koncertą atliko kartu su „Grammy” nominuotu Kauno miesto simfoniniu orkestru (dirigentas Markus Huber). Pianistė yra laimėjusi devyniolika tarptautinių konkursų, kuriuose ji taip pat buvo apdovanota specialiaisiais prizais. 2019 m. vykusiame VIII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse Gabrielė laimėjo III vietą, publikos simpatijų prizą ir „Impetus Musicus” koncertinį prizą. Už pasiekimus tarptautiniuose konkursuose ji šešis kartus buvo apdovanota LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir LR Prezidento Gitano Nausėdos padėkos raštais. Pianistė taip pat yra „Philharmonia MMSF Piano Fellowship” stipendininkė, „Talent Unlimited” atlikėja ir yra remiama tokių paramos fondų kaip „Help Musicians UK”, „Craxton Memorial Trust” ir „The Kathleen Trust”. Sutkutė yra dalyvavusi S. Kovacevich, I. Levit, O. Kern, I. Cooper, P. Geniušo ir dar daugelio kitų žymių muzikantų meistriškumo kursuose. 2016 m. pianistė baigė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją (mokytoja Birutė Kumpikienė). 2020 m. ji baigė Bakalauro studijas aukščiausios klasės įvertinimu Londono Karališkoje Muzikos Akademijoje ir toliau ten tęsia Magistrantūros studijas (profesorius Christopher Elton).

Koncertų kalendorius ➤ ČIA

Rengėjai:
VšĮ „Impetus musicus“
M. K. Čiurlionio namai-muziejus

Rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
Druskininkų savivaldybė
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus 
UAB „Viasana“


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą