Kaip ir kasmet, „57-osios Fortepijoninės muzikos vasaros Druskininkuose“ metu, nuo Joninių iki rugsėjo pirmosios dienos, kiekvienos savaitės trečiadienį ir šeštadienį į M. K. Čiurlionio namus-muziejų sugrįžta kadais paties M. K. Čiurlionio sutverta tradicija sėdint sode po obelimis klausytis fortepijono muzikos, sklindančios pro atvertą svetainės langą.
Kadais šeimynykščiai ir kaimynai klausydavosi Čiurlionio improvizacijų, o dabar klausytojams obelų sode savo naujausius kūrybinius ieškojimus pristatys visų kartų žymiausi Lietuvos pianistai bei užsienio šalių muzikai, į savo koncertines programas įtraukiantys M. K. Čiurlionio kūrinius.
„Sunku sumąstyti natūralesnį kultūros reiškinį kaip muzikos festivalis Druskininkuose, papuoštas M. K. Čiurlionio vardu, nušviestas jo dvasios”, – prof. V. Landsbergis
Liepos 9 d., šeštadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namų-muziejaus obelų sode koncertuos pianistė Neringa Valuntonytė.
Programa:
Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875–1911) Du preliudai iš simbolinių garsaeilių:
Preliudas d-moll (a – d – f – b – es – ges), VL 256 (1904)
Preliudas B-dur (es – a – b – c), VL 257 (1904)
Claude DEBUSSY (1862–1918) Iš preliudų II-os knygos:
II. Feuilles mortes
III. La Puerta del Vino
IV. Les Fées sont d’exquises danseuses V. Bruyères
VIII. Ondine
X. Canope
XI. Les Tierces alternées
Carl VINE (*1954) Iš Anne Landa preliudų:
2. Filigree
3. Thumper
4. Ever After Ever
5. Two fifths
6. Milk for Swami Li
8. Sweetsour
9. Tarantella
10. Romance
12. Chorale
César FRANCK (1822–1890) Preliudas, choralas ir fuga, FWV 21
BILIETAI: 3 eur., 5 eur. (bus galima įsigyti prieš koncertą M.K. Čiurlionio namuose-muziejuje)
Koncertų kalendorius ➤ ČIA
Pasak muzikos kritikų, „nepretenzingomis”, „jaunatviškomis” ir „labai nuoširdžiomis” interpretacijomis pasižyminti lietuvių kilmės pianistė NERINGA VALUNTONYTĖ aktyviai plečia savo klausytojų ratą Europoje. Nuolatos siekianti atlikimo individualumo ir įvairovės, Neringa didelį dėmesį skiria mažiau žinomam lietuviškam, lenkiškam bei vokiškam repertuarui, jį derindama kartu su tradiciniais ir labiau publikai pažįstamais kūriniais. Pianistė aktyviai koncertuoja Vokietijoje, Danijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Estijoje, Latvijoje, Austrijoje bei Lietuvoje su solo ir kamerinės muzikos programomis. 2019-aisiais metais, Neringa pelnė III-ąją premiją VIII Tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse, kurio finaliniame ture atliko M. Ravel Fortepijoninį koncertą G-dur su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojant M. Pitrėnui. Šiais metais Neringa baigė magistrantūros studijas Hanoverio muzikos, teatro ir medijos aukštojoje mokykloje prof. E. Kupiec klasėje. Prieš tai pianistė studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje prof. A. Žvirblytės klasėje. Pirmąjį muzikinį išsilavinimą Neringa įgijo Panevėžio muzikos mokykloje, mokytojos-ekpertės Gražinos Beleckienės klasėje.
Rengėjai:
VšĮ „Impetus musicus“
M. K. Čiurlionio namai-muziejus
Rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
Druskininkų savivaldybė
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
UAB „Viasana“