en
Čiurlionio konkurso dalyvių koncertas
Pradžia: 2023-09-10 16:00:00 16:00
Pabaiga: 2023-09-10 19:00:00 19:00

M. K. Čiurlionio namai kviečia į jaunųjų talentų Elžbietos Liepos Dvarionaitės ir Simono Poškos fortepijoninės muzikos koncertą rugsėjo 10 d., sekmadienį, 16 val. M. K. Čiurlionio namuose. Įėjimas laisvas, be išankstinės registracijos.

Koncerto programa:
I dalis

J. S. Bach
Preliudas ir fuga as-dur (GTK II), BWV 886

M. K. Čiurlionis
„Pater Noster“, VL 260
Preliudas G-dur, VL 338

L. van Beethoven
Sonata Nr. 17 d-moll, op. 31, Nr. 2
I. Largo-Allegro
II. Adagio
III. Allegretto

S. Rachmaninoff
Etiudas-paveikslas, op. 39, Nr. 8 d-moll

Atl. Elžbieta Liepa Dvarionaitė

II dalis

J. S. Bach
Preliudas ir fuga gis-moll iš GTK II tomo

L. van Beethoven
Sonata nr. 16 G-dur, op. 31, Nr. 1

M. K. Čiurlionis
„Jūra, mažų peizažų ciklas“

S. Rachmaninov
Etiudas-paveikslas op. 39, Nr. 5 es-moll.

Atl. Simonas Poška

Elžbieta Liepa Dvarionaitė gimė 2001 metais, Vilniuje. Nuo šešerių metų mokėsi Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje Vaidos Kirvelytės, vėliau A. Šikšniūtės spec. fortepijono klasėje.

Elžbieta yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. 2022 m. kovo mėnesį jai buvo įteikta I-oji premija tarptautiniame Stasio Vainiūno pianistų konkurse, o 2023 metų vasarį ji iškovojo antrąją vietą tarptautiniame pianistų konkurse „Piano Neuchâtel – Val de Travers“ Šveicarijoje. Taip pat ji laimėjo pirmąsias vietas Antonine (Lenkijoje) – monografiniame F. Chopin’o konkurse „Chopin dla najmlodszych“ (2013), Rygoje – „Riga international piano competition“ (2013), Usti nad Labem (Čekijoje) – „Virtuosi per musica di pianoforte“ (2016), įvertinta Grand Prix respublikiniame VIII J.S. Bacho jaunųjų pianistų konkurse Vilniuje (2016), o 2019 m. iškovojo pirmąsias vietas respublikiniame konkurse Vilniuje „Lisztofonija“ ir „Ville de Gagny“ (Prancūzijoje), pastarajame jai buvo įteikti ir du spec. prizai už geriausią J.S. Bacho atlikimą ir už meistriškumą. 

E. L. Dvarionaitė koncertavo su kone visais Lietuvos, taip pat Rygos, Talino, Čekijos „Virtuosi Brunensis“, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniu ir LMTA simfoniniu orkestrais. Tobulinosi Y. Bronfmano, P. Geniušo, R. Plano, D. Bashkirovo, N. Serioginos, P. Nersessiano ir kitų meistriškumo pamokose. 2019 m. sausį Elžbieta dalyvavo pianisto G. Januševičiaus vedamoje žiemos fortepijono akademijoje „Feuerwerk“ Einbecke. Atlikėją globoja ir reguliariai konsultuoja prof. Mūza Rubackytė. 2018 m. kovo mėnesį atlikėjai Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė Mažąjį Šv. Kristoforą už muzikos pasiekimus ir Vilniaus miesto garsinimą. Šiuo metu Elžbieta studijuoja Vienos muzikos ir teatro universitete, profesorės Anos Malikovos fortepijono klasėje.

Simonas Poška gimė 2001 m., nuo 2008 iki 2020 m. mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Eglės Jurkevičiūtės-Navickienės fortepijono klasėje, o nuo 2020 m. studijuoja Hanoverio aukštojoje muzikos, teatro ir medijų mokykloje, prof. Roland Krüger fortepijono klasėje.

Simonas 2018 m. buvo apdovanotas LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės už Lietuvos vardo garsinimą tarptautiniuose konkursuose. 2019 m. Vilniaus miesto savivaldybė pianistui suteikė Mažojo šv. Kristoforo apdovanojimą už 2018 metų pasiekimus muzikoje. 
2018 – 2020 m. atlikėjas buvo remiamas M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“. Nuo 2022 m. – fondo „Live Music Now Hannover“ stipendininkas.

Simonas Poška surengė rečitalius ir dalyvavo įvairiuose festivaliuose Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Suomijoje ir Vokietijoje. Pianistas bendradarbiavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Kauno simfoniniu, Lietuvos kameriniu, VDU kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu bei naujuoju Europos kameriniu (Orchestre de Chambre Nouvelle Europe) orkestrais.

Facebook


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą