en
ČIURLIONIO LIETUVA | Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje
Pradžia: 2023-05-27 11:00:00 11:00
Pabaiga: 2023-05-27 17:00:00 17:00

Topografijos savaitės renginius gegužės 27 d. baigs teminės ekskursijos ir edukacinė programa Kaune, M. K. Čiurlionio galerijoje, kur saugomas beveik visas mūsų garsaus menininko kūrybinis palikimas. Kviečiame pabūti su Čiurlionio paveikslais, atrasti juos naujuose kontekstuose.

11:00 val. teminė ekskursija „Tėviškės takais ir slenksčiais“
Daugelis regėję ir net buvoję Čiurlionių namuose Druskininkuose, bet ar visi žino apie Mikalojaus gimimą Varėnos krašte? Šioje ekskursijoje pradėsim kelionę nuo pačių pradžių. Vėliau, jau įžengę į kurortines valdas, girdėsime pirmuosius muzikos taktus ir dalyvausim laivo medinuko statybose. Klausysimės istorijų apie kylančią audrą, plaukdami pasakų link. Ir galiausiai! Užkopsime į dangišką kalvą, kurios viršūnėje atsivers saulėtai magiškas Nemuno slėnis – Raigardas.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 671 51343 (iki gegužės 27 d.).

13 val. teminė ekskursija „Bangų perlai kaip sonata“
Teminės ekskursijos metu susipažinsite su M. K. Čiurlionio mylimąją, sužadėtine S. Kymantaite – Čiurlioniene ir pasinersite į Čiurlionio kūrybos procesą įkvėptą meile, Baltijos jūros bangų skalaujančiais krantais ir daugybę emocijų. Visi kartu kelsimės į 1908 metų vasarą, praleistą Palangoje, aptarsime M. K. Čiurlionio gyvenimą su Sofija, bandysime pajusti Jūros sonatos skambesį bei atrasti paslėptus vandenyno miestus bei pasakojimus.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 671 51343 (iki gegužės 27 d.).

15 val. teminė ekskursija „Atrasti save nepažintame krašte“
Šios ekskursijos metu kartu nusikelsime į 1894-1906 metus, kuomet jaunasis menininkas išvyko studijuoti į užsienį. Tai spalvingas laikotarpis, padėjęs Čiurlioniui atrasti savo kūrybinį stilių, atskleisti gausybės idėjų kupiną vidinį pasaulį tapybos ir muzikos srityse. Ekskursijos metu aptarsime būtent šiuo laikotarpiu sukurtus paveikslus ir kartu pabandysime atsakyti į klausimą kas labiau įkvepia kūrybą: patirti sunkumai ar išgyventi džiaugsmai ir šviesios svajonės.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 671 51343 (iki gegužės 27 d.).

11.00-15.00 val. kūrybinės dirbtuvės „Stebuklai Čiurlionio miške“
Kviečiame į neeilinę kelionę: urbanizacijos šurmulį keisti į kūrybinę laisvę. Dirbtuvių dalyviai susipažinę su M. K. Čiurlionio brangiais kraštais ir jį įkvėpusiomis vietovėmis, pasiklausę simfoninės poemos ,,Miške“ savo pasirinktomis technikomis kurs stebuklus, kurie gali įvykti miške.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 671 51343 (iki gegužės 27 d.).

Organizatorius: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55).

Šie renginiai – tai pirmojo Lietuvoje sertifikuoto nacionalinio kultūros kelio „M. K. Čiurlionio kelias“ kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ programos dalis. „M. K. Čiurlionio kelio“ operatorius – Lietuvos muziejų asociacija. Lietuvos muziejų asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. „M. K. Čiurlionio kelio“ koordinatorius – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

Įspūdžiais kviečiama dalintis naudojant grotažymę „KartuČiurlionioKeliu“ bei kelio naujienas sekti M. K. Čiurlionio kelias Facebook paskyroje.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą