en
„Čiurlionis ir džiazas“ | Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) ir Janas Maksimovičius (saksofonas) M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje
Pradžia: 2022-11-17 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2022-11-17 19:00:00 19:00

Lapkričio 17 d. 18 val. M. K. Čiurlionio namuose tęsiamas koncertų ciklas „Dialogai su Čiurlioniu“ programą „Čiurlionis ir džiazas“ atliks Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) ir Janas Maksimovičius (saksofonas).

Čiurlionio džiazas. O kas būtų, jei Čiurlionis būtų gyvenęs ilgiau? Kas būtų, jei jis, kaip ir jo amžininkai, būtų pažinęs džiazo muziką? Ir koks būtų Lietuvos džiazas, jei taip įvyktų? Šie klausimai veda į fantazijų pasaulį, į kurį iš kitos pusės bando įeiti du ryškūs ir įdomūs džiazo kūrėjai ir improvizatoriai Dmitrijus Golovanovas ir Janas Maksimovičius. Projektas, skirtas M. K. Čiurlionio muzikai prisiminti bei pažvelgti į ją kitu kampu. Kai kur Čiurlionio muzika skambės kitaip, kai kur ji taps tramplinu naujoms kūrybinėms idėjoms, o kai kur Čiurlionio atspalvių teks paieškoti džiazo improvizacijų pasaulyje. 

Abu muzikai yra vieni žymiausių šalies improvizacinės muzikos ir džiazo atlikėjų, abiejų biografijose daugybė koncertų svarbiausiose šalies scenose, begalė bendradarbiavimų su užsienio atlikėjais bei plati užsienio koncertų geografija, tačiau svarbiausia jiems – gyvas muzikinis bendravimas su klausytoju čia ir dabar, kiekvienos sekundės išgyvenimas ir čia pat gimstanti muzika, kurios dalyviu tampa klausytojas. 

Dmitrijus Golovanovas – vienas ryškiausių ir svariausių džiazo pianistų Lietuvoje, puikiai išmanantis džiazo kalbą ir turintis brandų skonį. Jo paslankumas ne tik leido jam dalyvauti daugybėje skirtingų projektų, bet ir surasti savo išskirtinį skambesį tiek grojant fortepijonu, tiek naudojant gyvą elektroniką. Atlikėjo talentas, įgūdžiai, išraiškingumas ir išskirtinė grojimo maniera pelnė vieno pastebimiausių pianistų titulą Baltijos šalių džiazo scenoje. Jo pasiekimų sąraše – pusfinalis „Montreux“ solo pianistų konkurse, finalas „European Jazz Competition“, Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ apdovanojimas bei daugybė kitų, pasirodymai tokių festivalių kaip „Jazz Jamboree“, „Pori Jazz“, „London Jazz“ ir kt. scenose. D. Golovanovo grojimas skamba daugiau nei 11 kompaktinių plokštelių, daugumoje jų jis yra projektų lyderis, bendralyderis arba muzikos aranžuotojas. 

Janas Maksimovičius – išskirtinis Lietuvos vidurinės kartos džiazo muzikantų pavyzdys. Turtingas garsas, plačios techninės galimybės ir ryškus bei netikėtas muzikinis frazavimas išskiria jį tarp kitų saksofonininkų. Pridėjus didžiulę patirtį improvizacinės muzikos srityje gaunamas stulbinantis rezultatas – ekspresyvus, net teatrališkas, grojimas, kuris atveria klausytojų širdis, sielas, mintis. Kelis pastaruosius dešimtmečius J. Maksimovičius buvo aktyvus kelių ansamblių lyderis, taip pat grojo kaip kviestinis muzikantas su žinomiausiais šalies atlikėjais. Jo bendradarbiavimų rate – Timas Daisy, „Vein Trio“, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir daugybė kitų.

Įėjimas nemokamas.
Durys atidaromos 20 min. prieš koncertą.
Išankstinė registracija nevykdoma.
Prasidėjus koncertui, vėluojantys klausytojai neįleidžiami.  

Projektu „Dialogai su Čiurlioniu“ M. K. Čiurlionio namai Vilniuje siekia įtraukti užsienio šalių atlikėjus į Lietuvos muzikos pasaulį: įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, menininkai garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Tai vienas pagrindinių žingsnių, siekiant išlikti aktualiais ir būti matomais už tėvynės ribų, o muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“. Projekto pagrindinis tikslas, kad Čiurlionio kūrybos interpretacija sulauktų kuo daugiau tarptautinių refleksijų.

Ciklo „Dialogai su Čiurlioniu“ koncertai:
10.05 18:00 Atidarymo koncertas su pianistu Gustav Piekut (Danija).
10.20 18:00 Fortepijoninis duetas Vilija Poškutė ir Tomas Daukantas.
11.03 18:00 Jungtinis styginių kvartetas „ČiurLys“: N. Nekh, smuikas (Ukraina), N. Radkova, smuikas (Ukraina), U.Gaučiūtė, altas (Lietuva), G. P. Krištaponas, violončelė (Lietuva).
11.17 18:00 „Čiurlionis ir džiazas“: Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) ir Janas Maksimovičius (saksofonas).
12.01 18:00 Uždarymo koncertas „Svajoti su Čiurlioniu”: trio „Equanimity“ (Latvija).

Rėmėjas:
Lietuvos kultūros taryba


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą