en
„Dialogai su Čiurlioniu“ | Charris Efthimiou (Graikija)
Pradžia: 2023-09-28 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2023-09-28 19:00:00 19:00

Rugsėjo 28 d., ketvirtadienį, 18 val. į M. K. Čiurlionio namus sugrįžta tęstinis projektas, koncertų ciklas „Dialogai su Čiurlioniu“. Pirmajame rudens ciklo vakare lauks išskirtinis susitikimas su muzikologu ir kompozitoriumi Charris Efthimiou (Graikija), pristatysiančiu savo paskaitą Čiurlionio muzikinių paveikslų tema „Muzikinės formos aspektai Čiurlionio muzikinėje tapyboje“ („Aspects of musical form in the musical paintings of Čiurlionis“).

Kartu su tyrėju M. K. Čiurlionio namų fortepijono sale dalinsis publikai puikiai pažįstamas pianistų duetas Sonata ir Rokas Zubovai. Vakaro metu skambės dviejų naujų Charris Efthimiou kūrinių, įkvėptų Čiurlionio simfoninės poemos „Jūros“ rankraščio studijų, pasaulinės premjeros.

Pagrindinis šio vakaro svečias – muzikologas Charris Efthimiou pasižymi itin plačiu specializacijos lauku, apimančiu tokias sritis kaip istorinių rankraščių redagavimas, Čiurlionio kūrybos tyrimai ir sunkiojo metalo muzika. Paskutinius tris metus muzikologas aktyviai užsiima Čiurlionio muzikos kūrinių rengimu kritiniam akadeniam leidimui.

M. K. Čiurlionio namų projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ koncertai yra nemokami. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Durys atidaromos 20 min. prieš koncertą. Išankstinė registracija nevykdoma. Prasidėjus koncertui, vėluojantys klausytojai neįleidžiami

Projektu „Dialogai su Čiurlioniu“ M. K. Čiurlionio namai Vilniuje siekia įtraukti užsienio šalių atlikėjus į Lietuvos muzikos pasaulį: įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, menininkai garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Tai vienas pagrindinių žingsnių, siekiant išlikti aktualiais ir būti matomais už tėvynės ribų, o muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą