en
Eglės Širvytės juvelyrikos paroda „Preliudas“ M.K. Čiurlionio studijoje Vilniuje
Pradžia: 2022-11-30 09:00:00 09:00
Pabaiga: 2022-12-30 17:00:00 17:00

Didžiojo Lietuvos meno genijaus kūriniai yra gyvas įkvėpimo šaltinis ištisoms menininkų kartoms. 

Jauna juvelyrė Eglė Širvytė kuria dirbinius, kurių kiekvienas  yra džiugaus, laisvai erdvės platybėse klajojančio ir kartais stipriai apimančio įkvėpimo pliūpsnio rezultatas, už kurį autorė dėkinga jai atsiveriančiam M. K. Čiurlionio pasauliui.

Eglės Širvytės juvelyrikos paroda „Preliudas“ rengiama Vilniuje, naujoje susitikimų su menu ir menininkais erdvėje, M.K. Čiurlionio studijoje, Rūdninkų g. 8. Nuo lapkričio 30 iki Kalėdų bus galima apžiūrėti jos dirbinius ir vėliau įsigyti. 

Didžioji dauguma darbų yra sukurti specialiai šiai parodai. Pasak autorės, „Preliudas“ – tai įžanga, improvizacija, fantazija, neturinti ryškios formos, ribų. 

Utenos r. Užpaliuose gyvenanti juvelyrė – gamtos vaikas, daugybę simbolinių gamtos ženklų radusi Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio kūriniuose. Telšių VDA Metalo meno ir juvelyrikos studijas baigusią jaunąją menininkę įkvepia gamtos elementai, kuriuos ji sėkmingai sujungia su metalu ir sukuria unikalius papuošalus. 

„Mane užbūrė M. K. Čiurlinio mįslingi simboliai, sudvasinta, tarsi gyva jo paveiksluose vaizduojama gamta – medžiai, debesys, vanduo… Pastelinės kiek blankios spalvos, gamtos motyvai, paslaptingas simbolizmas – man tokie artimi, lyg kalbantys ir išduodantys šios žemės paslaptis apie trapumą, kuklumą laikinumą, pabaigas. Turbūt neatsitiktinai pas mane atsirado visa šūsnis M. K. Čiurlionio tapybos reprodukcijų, pageltusių nuo laiko ir laukimo. Dar dabar iškyla vaizdiniai – iš močiutės spintos kyšantis mėlynas aplankas su tapytojo atvaizdu. Tik po daugelio metų jį atverčiau. Pamačius kūrinių reprodukcijas supratau turinti didį lobį. Daugybę kartų perverčiau seno reprodukcijų albumo iš močiutės spintos pageltusius lapus, kol ėmiau matyti atskirus elementus, pastebėti smulkmenas, kurios šaukte šaukėsi būti perkeltos iš popieriaus į apčiuopiamą materiją – metalą“,– apie kolekcijos atsiradimą pasakojo autorė. 

Papuošalų kolekcija, gimusi iš čiurlioniško žvilgsnio į aplinką pamažu pildosi naujais kūriniais. 

Pasak menininkės, šie dirbiniai ne tik puošia – jų plastiškos ir atpažįstamos detalės bei formos savaip pratęsia didžio Lietuvos genijaus pasakojimą apie gyvenimo trapumą, laikinumą, palieka užuominas apie šios žemės ir žmogaus būties paslaptis.

Parodos organizatorius – kompanija „Avenueart“, jau penkerius metus, bendradarbiaudama su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio muziejumi kuria šilko aksesuarus su menininko paveikslų atvaizdais. Tai šilko skaros, peteliškės, fantazijos. Jų dizainą kuria žinoma aprangos dizainerė, VDA kostiumo katedros profesorė Jolanta Talaikytė. 

Pasak „Avenueart“ įkūrėjos Jolantos Lunevičienės, šį rudenį atidarydama studiją kompanija siekė sukurti erdvę, kuri taptų savotiškais namais jauniems, drąsiems menininkams, savaip interpretuojantiems M. K. Čiurlionio kūrybą. „Šilko aksesuarai tapo priemone skleisti Lietuvos genijaus kūrybą. Toks ir buvo šio projekto tikslas. O jauki studija  antruosiuose Oginskių rūmuose Vilniuje, Rūdninkų gatvėje  taps susitikimų su menu ir menininkais vieta“, –  sakė J. Lunevičienė.

„Avenueart“ info.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą