en
Fotografijos paroda „Šviesa ir ritmas Vilniaus atvaizduose“ | M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje
Pradžia: 2023-02-08 11:00:00 11:00
Pabaiga: 2023-03-25 17:00:00 17:00

2023 m. vasario 8 d., trečiadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose atidaroma teminė Vaido Tamošiūno fotografijų paroda „Šviesa ir ritmas Vilniaus atvaizduose“, skirta istoriniam Vilniaus 700 metų jubiliejui pažymėti. Parodos epicentre – miesto objektai, architektūros paminklai, autoriaus nuotaikos ir ekspresijos, užfiksuotos savitomis fotografavimo technikomis.  Nuotraukose juntamas impulsyvus ritmas, ekspresyvus šviesos ir šešėlio žaismas kuria romantiškai džiugią, bet taip pat ir meditatyviai mistišką, tarsi skambesio kupiną atmosferą. Tai muziko prisilietimas prie miesto emocinio ir dvasinio pasaulio.

Prieš daugiau nei šimtą metų gimė M. K. Čiurlionio, kompozitoriaus, meilė Vilniaus miestui, padovanojusi meno mylėtojams ne vieną didžiojo menininko „miesto viziją“. Dabar į Čiurlionio namų Vilniuje ekspozicijos salę žengia ir naujai suskamba, rezonuoja Vilniaus miesto stebuklai, atrasti šių dienų muziko fotoobjektyvo ieškiklyje.

Vaidas Tamošiūnas  –  profesionalus muzikantas, nuo 1995 m. griežiantis violončele Šv. Kristoforo kameriniame orkestre. Dar nuo autoriaus studijų laikų LMTA Vilnius, o ypač Senamiestis, tapo jo tyrinėjimo objektu. Miestas visada žavėjo savo dinamiškumu, ritmiškumu, gebėjimu keistis. Norėdamas tai užfiksuoti, autorius  prisiminė savo seną aistrą – fotografiją.

Parodoje eksponuojami darbai, sukurti keliomis technikomis. Dalis jų padaryti pasitelkiant šiuolaikines skaitmenines technologijas, tarsi norint pabrėžti Vilniaus gebėjimą kisti ir stebinti, o tuo pačiu slėpti savo daugiaveidiškumą bei daugiasluoksniškumą. Kitos fotografijos atliktos naudojant analoginę ir „pinhole“ techniką („Pinhole“ arba „Camera obscura“ – pro mažą skylutę įsiskverbianti šviesa ant visiškai tamsios patalpos sienos projektuoja apverstą vaizdą).

Šiais laikais „Pinhole“ technika fotografai naudojasi ne tik dėl smalsumo, bet ir noro sukurti ypatingas meniškas nuotraukas. Jie gaminasi kameras iš kavos, arbatos, tabako dėžučių, kuriose pragręžiama skylutė, o į vidų dedama šviesai jautri medžiaga. Fotografuojant šiuo būdu, vaizdas gali būti fiksuojamas (eksponuojamas) labai ilgai: minutę, valandą ar net parą. Pastaroji fotografavimo technika autorių tarsi įpareigoja sustoti, neskubėti, taip atrandant naujus Vilniaus veidus, kampus bei šešėlius.

Eksponuojami darbai sukurti panaudojant panevėžiečio Raimundo Bernadicko perdarytą seną plačiajuostę kamerą „MoPinhole“.

Daugiau autoriaus darbų galite rasti – ČIA.

Parodos atidaryme muzikuos kvartetas: 
Dalia Tamošiūnienė – smuikas,
Aidas Jurgaitis – smuikas,
Birutė Dučmanaitė-Bitaitienė – altas,
Vaidas Tamošiūnas – violončelė

Paroda veiks iki 2023 m. kovo 25 d.
Parodos koordinatorė Milda Pleitaitė.

M. K. Čiurlionio namų darbo laikas:
Antradieniais – penktadieniais 11.00–17.00 
Šeštadieniais 13.00–17.00
Pirmadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis – NEDIRBA.
*Vykstant renginiams lankymo laikas gali keistis.

Lankymasis M. K. Čiurlionio namuose yra nemokamas.

Facebook


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą