en
Interaktyvi virtualios realybės kelionė po Čiurlionio pasaulį
Pradžia: 2020-08-28 18:00
Pabaiga: 2020-10-11
Konctitucijos g. 22, Vilnius
Nacionalinė dailės galerija

Rugpjūčio 28 d. Nacionalinėje dailės galerijoje pradeda veikti virtualios realybės instaliacija „Angelų takais“.

Režisierės Kristinos Buožytės filmas „Angelų takais“ yra virtualios realybės animacija. Pasak autorės, tai duoklė multimedijos meno pirmtakui ir vienam abstrakčiojo meno pionierių Europoje Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Skambant paties Čiurlionio ir Mindaugo Urbaičio muzikai, trimatėje erdvėje prasideda žiūrovo pažintis su 60-ia tiek visiems puikiai pažįstamų, tiek rečiau matomų žymaus lietuvių dailininko paveikslų. Čiurlionio kūrybą ir jo kūrinių personažus sujungiantis siužetas kviečia pakeliauti po menininko kurtą magišką pasaulį, iš arčiau susipažinti su paveikslų veikėjais ir jų aplinka.

Pradėjęs kelionę kaip žmogus, žiūrovas netrukus supras esąs ne toks tolimas angelui, tyrinėjančiam gyvenimo, mirties ir susiliejimo su visata būsenas. Dalis Čiurlionio paveikslų eksponuojama tarptautinėje parodoje „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmo dailė“ NDG didžiojoje salėje, o jų interpretaciją, dar nematytą, interaktyvią, pasiūlys instaliacija „Angelų takais“.

 
Trumpametražis 360 laipsnių virtualios realybės projektas-filmas „Angelų takais“ 2018 m. buvo pristatytas 75-ojo Venecijos kino festivalio „Biennale college cinema – Virtual reality“ konkursinėje programoje. 2019 m. Jungtinėje Karalystėje tuo projektu buvo pelnytas „Lumen Prize for Art and Technology“ – apdovanojimas už meno ir technologijų laimėjimus.

Filmo trukmė: 20 min. Instaliacijoje vienu metu gali būti iki 4 žmonių.

Norint peržiūrėti filmą, reikės įsigyti atskirą bilietą NDG kasoje arba internetu – platformos adresą instaliacijos rengėjai paskelbs vėliau. Bus taikomos lengvatos. Standartinė instaliacijos aplankymo bilieto kaina – 10 eurų.

Instaliacija „Angelų takais“ Nacionalinėje dailės galerijoje veiks iki 2020 m. spalio 11 d.

Filmo režisierė: Kristina Buožytė

Kūrybinis prodiuseris: Vitalijus Žukas

Instaliacijos garso takelis: Rokas Zubovas, Phil Von, Mübin Dünen, Giedrius Kriūnas

Filmą kūrė OKTA, „Natrix Natrix“ ir „Asterman“

Instaliacijos architektas: Mindaugas Reklaitis

Dizainerė: Laura Grigaliūnaitė

Organizatoriai Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Nacionalinė dailės galerija ir OKTA

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kino centras, „Telesoftas“ ir „Nebulos klasteris“


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą