en
„Kalėdų nakties istorijos“ | Pianistai Rokas Valuntonis ir Neringa Valuntonytė
Pradžia: 2023-12-27 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2023-12-27 20:00:00 20:00

Gruodžio 27, 28, 29 ir 31 dienomis M. K. Čiurlionio namai, įsikūrę Savičiaus gatvės 11 numeriu pažymėtame name, kviečia į koncertų ciklą „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“. Magiškai spragsint židiniui, jaukiame muzikos salone karaliaus muzika, nukelianti klausytojus į stebuklingą svajonių, pasakų, pasakėčių ir kelionių laiku pasaulį. Koncertų pertraukų metu klausytojai galės pasivaišinti vynu ar gaiviaisiais gėrimais. 

Gruodžio 27 d., trečiadienį, 18 val.
„Kalėdų nakties istorijos“ | Pianistai Rokas Valuntonis ir Neringa Valuntonytė.
Bilietus platina ➤ Bilietai.lt

Palydint senuosius metus, gruodžio 27 dieną 18 val. M. K. Čiurlionio namai kviečia Jus į daugelio tarptautinių konkursų laureatų, pianistų Roko Valuntonio ir Neringos Valuntonytės koncertą „Kalėdų nakties istorijos“. Pirmoje koncerto dalyje pianistai pasirodys kaip solistai, o antroje kaip fortepijoninis duetas.

Koncerto „Kalėdų nakties istorijos“ programa:

I dalis
M. K. Čiurlionis – Noktiurnas fis-moll, VL 178; Preliudas h-moll, VL 182 a
L. van Beethoven – Sonata op. 13
Rokas Valuntonis

F. Liszt – iš F. Schuberto dainų transkripcijų:
„Gretchen am Spinnrade“ („Margarita prie ratelio“)
„Die Junge Nonne“ („Jaunoji vienuolė“)
M. K. Čiurlionis – „Paskyrimas“, VL 169; „Viešpaties Angelas“, VL 184
M. Ravel – Sonatina
Neringa Valuntonytė

II dalis
G. Fauré – „Dolly suite“, op. 56
E. Grieg – „Pero Giunto siuita“, op. 46
C. Saint-Saens – „Danse Macabre“, op. 40
Neringa Valuntonytė ir Rokas Valuntonis

Neringa Valuntonytė, pasak muzikos kritikų, nepretenzingomis, jaunatviškomis ir labai nuoširdžiomis interpretacijomis pasižyminti lietuvių kilmės pianistė, aktyviai plečia savo klausytojų ratą Europoje. Nuolatos siekianti atlikimo individualumo ir įvairovės, pianistė rengia konceptualius koncertus, didelį dėmesį skirdama žmogaus emocijoms ir elgesiui, pagal kuriuos kuria savo koncertų tematikas. Atlikėja į savo programas dažnai įtraukia ir mažiau žinomą modernios muzikos repertuarą, kurį derina kartu su tradiciniais ir labiau publikai pažįstamais kūriniais.

N. Valuntonytė pasirodė įvairiose Vokietijos, Danijos, Suomijos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos, Austrijos bei Lietuvos salėse su solo ir kamerinės muzikos programomis, surengė svarbius pasirodymus tokiuose festivaliuose bei projektuose kaip „Jiang Artis Festival“, „Bechstein Young Professionals“, „II Vilniaus fortepijono muzikos festivalis“, „Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis“, „International Gradus Piano Festival“, „Crossing Keyboards“. Ji taip pat pristatė konceptualias programas „Laukimas“, „Istorijos“ ir „(Ne)užbaigta“.

2019-aisiais metais N. Valuntonytė pelnė III-ąją vietą VIII Tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse, kuriame atliko M. Ravelio fortepijoninį koncertą G-dur su dirigento M. Pitrėno vadovaujamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. 2020-aisiais metais pianistė baigė magistrantūrą Hanoverio muzikos, teatro ir medijos aukštojoje mokykloje prof. E. Kupiec klasėje bei pradėjo meno doktorantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kurioje vykdo meninį tyrimą „Akademinės muzikos atlikėjo personos kūrimas: nuo scenos iki asmeninio prekės ženklo“.

Rokas Valuntonis yra pelnęs aukščiausius apdovanojimus daugiau nei 20-tyje tarptautinių pianistų konkursų Lietuvoje, Italijoje, Švedijoje, Belgijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Olandijoje, Vokietijoje. Svarbiausieji:

2010 m. – I premija ir Bluthner firmos fortepijonas tarptautiniame „Nordic Piano Competition“ Malmėje, Švedijoje;
2011 m. – II premija Tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų konkurse Vilniuje, Lietuvoje;
2013 m. – I premija „Societa Umanitaria Music Competition“ Milane, Italijoje;
2018m. – I premija tarptautiniame pianistų konkurse Campillos mieste, Ispanijoje.

R. Valuntonis aktyviai koncertuoja didžiausiuose Europos miestuose, Jungtinėje Karalystėje, Azijos šalyse, taip pat ir žinomose Lietuvos salėse. Šiuo metu pianistas gyvena Londone, kuriame nuo 2017 metų bendradarbiauja su agentūra „City Music Foundation“. Puikiai vertinamas kritikų atlikėjas yra dažnai kviečiamas į tarptautinius festivalius, kuriuose skambina solo rečitalius bei bendradarbiauja su orkestrais ir kameriniais ansambliais.

Ciklo „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“ (2023 m.) koncertai:

12.27 18:00 „Kalėdų nakties istorijos“: pianistai Rokas Valuntonis ir Neringa Valuntonytė.
12.28 18:00 „1000 mūsų gyvenimo sekundžių“: Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) ir Janas Maksimovičius (saksofonas).
12.29 18:00 „Muzika dviem“: pianistai Jurgis Aleknavičius ir Justas Šervenikas.
12.31 18:00 „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“: pianistai Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas

Facebook


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą