en
Koncertas „Čiurlionio gimtadieniui“ | Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje
Pradžia: 2022-09-21 19:00:00 19:00
Pabaiga: 2022-09-21 20:30:00 20:30

2022 m. rugsėjo 21 d., trečiadienis, 19.00
Filharmonijos Didžiojoje salėje, Vilnius.
Atlikėjas: ALEXEI VOLODIN (fortepijonas).
Bilietai platinami ČIA.

Programa:
MIKALOJUS KONSTANTINAS ČIURLIONIS
„Jūra“, mažų peizažų ciklas (VL 317);
Sonata F-dur, VL155

FRYDERYK CHOPIN
Polonezas-fantazija As-dur, op. 61;
Etiudai, op. 25

Nuo 2020-ųjų Tytuvėnų festivalis, Nacionalinė filharmonija ir M. K. Čiurlionio namai Vilniuje rengia kompozitoriaus gimimo dienos koncertus. Taip kuriama tradicija paminėti unikalų Lietuvos menininką klausantis įžymių Lietuvos ir užsienio pianistų (renginiuose jau dalyvavo tokie pianistai kaip Havardas Gimse, Peteris Laulas). Užsienio atlikėjai, įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“.

Šiemet 147-ojo Čiurlionio gimtadienio proga lietuvių genijaus muziką interpretuoja publikai jau pažįstamas, pasaulinį pripažinimą pelnęs pianistas Aleksejus Volodinas, gyvenantis Ispanijoje. Jis yra Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos absolventas, mokęsis pas legendinę fortepijono pedagogę Eliso Virsaladzę, kuri savo mokinį įvardijo kaip vieną žymiausių jaunosios kartos pianistų. A. Volodinas apibūdinamas kaip tas retas atlikėjas, kuris prie instrumento moka rasti aukso vidurį tarp prasmės ir emocijų, jautraus prisilietimo ir nepriekaištingos technikos. „Classical Source“ (2019) jį apibūdino kaip „nuostabų menininką, gebantį išlukštenti prasmės ir raiškos sluoksnius, pasitelkiant nepaprastai subtilų virtuoziškumą“.

Koncerte pianistas interpretuoja Čiurlionio ir Fryderyko Chopino kūrinius. Abiejų autorių muzikoje jaučiamas stiprus ryšys su liaudies kūryba, romantinė pasaulėjauta, tautinė savimonė, dvasinės nuostatos ir moralės normos, panaši muzikinė semantika. Ankstyvuosiuose Čiurlionio opusuoseaptinkama Chopino įtaka. 

Organizatoriai:
Všį Tytuvėnų festivalis
M.K. Čiurlionio namais Vilniuje


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą