en
„M. K. Čiurlionis. Fotografija“ Vilniaus knygų mugėje
Pradžia: 2023-02-23 15:00:00 15:00
Pabaiga: 2023-02-23 16:00:00 16:00

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kviečia į knygos „M. K. Čiurlionis. Fotografija“ pristatymą Vilniaus knygų mugėje, konferencijų salėje 5.5. vasario 23 d., ketvirtadienį, 15 val.

Moderuoja Daina Kamarauskienė, dalyvauja Margarita Matulytė, sudarytojos Vaiva Laukaitienė, Danutė Gruzdienė.

Apie knygą:
Fotografija yra neatsiejama Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fenomeno dalis, plečiantį ypatingą aurą, kuri gaubia visą kultinį lietuvių genijaus meną. Tiesa, fotografija nėra pagrindinė kūrėjo raiškos sritis, pasauliui jis visų pirma žinomas kaip dailininkas ir kompozitorius, XX a.pradžioje novatoriškai sintezavęs tapybą ir muziką, pasireiškęs kaip savitos meninės kalbos simbolistas. Čiurlionio fotografijoje taip pat yra ankstyvojo modernizmo estetinių kodų, kuriuos, panašu, nužymėjo ne tikslinga kūrybinė taktika, o savaimingas gebėjimas matyti kitaip ir savo santykį su regimybe išreikšti laisvai.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus Vilniaus knygų mugėje dalyvauja jungtiniame LMA stende (3.12). Lietuvos muziejų asociacijos dalyvavimą Vilniaus knygų mugėje finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Įsigyti bilietą.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą