en
„M. K. Čiurlionis. Kelias link garsovaizdžių“ | Sonata ir Rokas Zubovai | Visagino kultūros centre
Pradžia: 2024-02-16 16:00:00 16:00
Pabaiga: 2024-02-16 16:30:00 16:30

Lietuvos idėją daugiau negu šimtą metų, per kuriuos vieną okupacinę valdžią keitė kita, išlaikė ne kas kitas, bet šia idėja tikėję žmonės. Būtent dėka jų Lietuvai pavyko pasinaudoti dinamiškomis istorinėmis aplinkybėmis ir 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba vienbalsiai priėmė ir paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės aktą. Tad šią dieną, siųsdami begalinę padėką visiems dvidešimčiai šį aktą pasirašiusių Tarybos narių bei Tarybos pirmininkui Jonui Basanavičiui, drauge kviečiame padėkoti visiem to laikmečio žmonėms, kurių mintys ir darbai užtikrino Lietuvos idėjos tęstinumą. 

Vienas šių žmonių – kompozitorius, dailininkas, chorvedys, kultūros veikėjas. M. K. Čiurlionis. Nors pats M. K. Čiurlionis ir nesulaukė Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, tačiau buvo didelis Lietuvos idėjos palaikytojas ne tik šią idėją skleidęs, bet ir pripildęs ją autentiško turinio. Tad šiemet, švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kviečiame iš arčiau susipažinti su unikaliu, vieno ryškiausių to laikmečio Lietuvos kūrėjų – M. K. Čiurlionio – pasauliu bei jo atgarsiais mūsų dabartyje.

2024.02.16 16.00 ,,M. K. ČIURLIONIS. KELIAS LINK GARSOVAIZDŽIŲ
Fortepijoninis duetas: Rokas ir Sonata Zubovai, kartu su VKMA mokiniais

Daugiadisciplininis renginys, pristatantis Lietuvos tapytojo, kompozitoriaus ir rašytojo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875-1911) paveikslus, muziką ir literatūros kūrinius.Per savo trumpą kūrybinę karjerą M. K. Čiurlionis sukūrė virš trijų šimtų muzikos kūrinių: dvi simfonines poemas ,,Miške” ir ,,Jūra”, kantatą chorui ir orkestrui ,,De Profundis”, styginių kvartetą, nemažai kūrinių chorui a cappella, vargonams, o taip pat sonatą, varijacijų ciklus ir daug kitų kūrinių fortepijonui. Čiurlionis taip pat sukūrė apie keturis šimtus tapybos darbų ir eskizų, eksperimentavo su įvairiomis grafikos formomis, fotografavo, užsiėmė litografija, parašė literatūros kūrinių, straipsnių, o taip pat buvo vienas svarbiausių ir aktyviausių lietuviškojo kultūrinio dvidešimtojo amžiaus pradžios sąjūdžio dalyvių. Čiurlionio kūrybinis palikimas tapo lietuviškosios modernios kultūros pagrindiniu elementu ir daugelio pastarojo šimtmečio Lietuvos menininkų kūrybingumo, savitumo ir kokybės matu.

Pianistai Sonata Deveikytė-Zubovienė ir Rokas Zubovas pradėjo muzikuoti kaip fortepijoninis duetas gyvendami JAV. Debiutinis dueto koncertas įvyko Chicagoje 1997 metais. Duetas koncertavo didžiuosiuose JAV ir Kanados miestuose, Argentinoje ir Urugvajuje, daugelyje Europos šalių (Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje, Serbijoje, Ukrainoje), o taip pat Rusijoje, Baltarusijoje ir Irane.

Koncerto metu M. K. Čiurlionio kūrinius atliks ir jaunieji VKMA talentai: Darina Čepiolkina (fortepijonas, mokytoja Natalja Beločkina) ir Marija Kaleničenko (fortepijonas, mokytoja Karina Gurina).

Renginys nemokamas.
Facebook


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą