en
Meninis renginys „Čiurlionio laiškai į Vilnių“
Pradžia: 2022-02-23 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2022-02-23 19:00:00 19:00

Vasario 23 d., trečiadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) vyks naujo kultūrinių renginių ciklo „Vaizdavausi laimę…“ – skirto praverti duris į bendrą Mikalojaus Konstantino ir Sofijos Čiurlionių dvasinį pasaulį – pristatomasis renginys „Čiurlionio laiškai į Vilnių“.

Renginio metu jaunosios kartos aktorius Povilas Jatkevičius skaitys Čiurlionio Peterburge rašytų laiškų Sofijai Kymantaitei į Vilnių, Uosto gatvę, ištraukas, kurias papildys pianisto Roko Zubovo atliekami Čiurlionio Peterburge sukurti fortepijoniniai kūriniai. Pianisto įžvalgos apie atliekamus kūrinius ir jų pasirinkimą:  

„Čiurlionio gyvenime muzika ir ypatingai kūryba fortepijonui yra vienintelė niekada nenutrūkstanti gija, apjungianti visą jo kūrybos kelią… O ir pats fortepijonas buvo instrumentas, su kuriuo kūrėją siejo labai asmeninis, net sakyčiau fizinis ryšys. Iš laiškų ir atsiminimų žinome, kokia svarbi Čiurlioniui buvo galimybė skambinti fortepijonu, kokį dvasios diskomfortą jis jausdavo ilgesnį laiką neturėdamas galimybės prisiliesti prie klavišų. Todėl labai natūralu buvo galvoti, kad šį laiškų, skriejančių į Uosto gatvę, į mylimosios namus, skaitymą turėtų supti būtent ta muzika, kurią Čiurlionis kūrė tais pačiais 1908 metais… Užsimezgusios draugystės ir meilės Sofijai metais.”

Režisierė Livija Krivickaitė meninį vyksmą „Čiurlionio laiškai į Vilnių“ apibūdina kaip „dviejų Čiurlionių“ – rašytojo ir muziko – sintezę, patikint skirtingas jo saviraiškas profesionalams – žodinę dalį aktoriui Povilui Jatkevičiui, o muzikinę – pianistui Rokui Zubovui. „Šiuo renginiu siekiame supažindinti žiūrovus su buvusia Vilniaus Uosto gatve bei vieno ypatingo jos namo istorija, parodyti, jog pastarasis namas, kuriame gyveno ir mylimojo Čiurlionio laiškų laukdavo pati Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė, vis dar tvirtai tebestovi dabartinėje Pamėnkalnio gatvėje”, – teigia Livija Krivickaitė.

Renginys nemokamas. Viso renginio metu vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.

Renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis.

Pilotinė šio renginio versija – virtualus renginys „Laiškai į Uosto gatvę“ – pirmą kartą buvo pristatyta 2021 m. kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ metu.

Facebook


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą