en
Patyriminė instaliacija „Šviesotamsa“ | M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje
Pradžia: 2023-06-16 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2023-08-26 17:00:00 17:00

Birželio 16 d. 18 val. „Kultūros naktis 2023“ metu M. K. Čiurlionio namų rūsyje duris atvers Deinoros Rudėnaitės patyriminė instaliacija „Šviesotamsa“.

„Šviesotamsa“ – tai patyriminė instaliacija, kurioje atsigręžiama į vidines žmogaus būsenas, kylančius klausimus. Tai sąsaja tarp M. K. Čiurlionio kūryboje kylančių klausimų, žiūrovų ir pačios autorės, kuri tuos klausimus kelia. Instaliacijos pavadinimas simbolizuoja ypatingą reiškinį, kurio metu šviesa ir tamsa egzistuoja vienu metu ir viena kitai netrukdo. Šis kūrinys primena apie „savąją šviesą“, kurios „nešimas“ ryškiai atsispindi M. K. Čiurlionio gyvenime ir kūryboje. Menininko kūriniai taip pat atliepia bendražmogiškas būsenas, situacijas. Tai galime patirti klausydami jo muzikos, stebėdami paveikslus ar skaitydami žodinės kūrybos tekstus.

Ši instaliacija – proga žiūrovui sugrįžti į save patį, pasitelkiant Čiurlionio kūrybą kaip raktą, skirtą atrakinti duris į savo vidinį pasaulį. Koks mano santykis su nežinomybe? Neapibrėžtumu? Ar gebu savo kelionėje nešti šviesą sau, ar kitiems? Koks mano santykis su tamsa? Visi šie klausimai XXI amžiaus žmogui, kuris ieško būdų suspėti su aplinkos diktuojamu tempu, kuris pasitelkia įvairiausius prietaisus bei metodus susikuriant kontrolės, žinojimo iliuziją, be galo svarbūs ir artimi. Būsenų, kuriose jaučiamės ramūs ir gebame išgirsti save, ieškome kiekvienas, todėl instaliacijos metu žiūrovai kviečiami tyrinėti objektus ir su jais veikti erdvėje.

Instaliacijos autorė: menininkė Deinora Rudėnaitė (Lietus)
Parodos-instaliacijos atidarymas – birželio 16 d. 18 val. (Kultūros naktis 2023 programos dalis).
Paroda-instaliacija M. K. Čiurlionio namų rūsyje veiks birželio 16 – rugpjūčio 27dienomis.

M. K. Čiurlionio namų darbo laikas:
Antradieniais – penktadieniais 11.00–17.00 
Šeštadieniais 13.00–17.00
Pirmadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis – NEDIRBA.

Lankymasis M. K. Čiurlionio namuose yra nemokamas. Vykstant renginiams lankymo laikas gali keistis.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą