en
Projektas „Čiurlionio dialogai“ sugrįžta – pianisto Mariusz Drzewicki koncertai Vilniuje ir Druskininkuose
Pradžia: 2021-07-01 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2021-07-01

Šį ketvirtadienį M. K. Čiurlionio namuose vyks vasariška fortepijoninės muzikos šventė, kuri nuaidės iki pat Druskininkų! Tęsiant projektą „Čiurlionio dialogai“, liepos 1 d. 18 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje ir liepos 3 d. 16 val. M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose skambės puošni Čiurlionio ir F. Chopino mazurkų ir valsų programa. Ją atliks Gražinos ir Kęstučio Bacewicz vardo muzikos akademijos Lodzėje profesorius ir fortepijono katedros vedėjas, Chopino muzikos specialistas, įrašęs ne vieną kompaktinę bei plačiai po pasaulį koncertuojantis pianistas Mariusz Drzewicki.

Pianistas yra solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas, nuolat koncertuojantis Lenkijoje ir užsienyje (Vokietijoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Austrijoje, Švedijoje, Latvijoje, Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, Italijoje). Jis dalyvavo daugybėje festivalių Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje. Bendradarbiavo su Latvijos nacionaliniu baletu baleto spektaklio pagal Fryderyko Chopino muziką pastatyme. Pianistas įrašinėjo Lenkijos radijuje ir televizijoje, taip pat Latvijos ir Nyderlandų̨ televizijoje. 1999 m. jis išleido Fryderyko Chopino muzikos kompaktinę plokštelę. 2010 m. pasirodė jo įgrotas Isaaco Albénizo fortepijoninių kūrinių DVD. Mariusz Drzewicki taip pat yra įrašęs filmų ir animacinių filmų garso takelius („Mano dviratis“; „Treflik šeima“). Prof. Dr. Hab. Mariusz Drzewicki aktyviai reiškiasi pedagoginėje veikloje, veda kūrybines laboratorijas, meistriškumo kursus ir seminarus Lenkijoje ir užsienyje (Lietuvoje, Italijoje, Ispanijoje, Norvegijoje). Jis taip pat kviečiamas būti žiuri nariu daugelyje pianistų konkursų.

Koncertai:

2021.07.01 18.00 val. M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

2021.07.03 16.00 val. M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose (koncertas įtrauktas į „56 fortepijoninės vasaros Druskininkuose“ programą)

Koncertus iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

M. K. Čiurlionio namų Vilniuje projekte – koncertų cikle „Čiurlionio dialogai“ kviečiami dalyvauti užsienio šalių kūrėjai, kurių kiekvienas pristato Čiurlionio kūrybos interpretacijas, siejamas su sava kultūrine aplinka. Projekto pagrindinis tikslas, kad Čiurlionio kūrybos interpretacija sulauktų kuo daugiau tarptautinių refleksijų.

Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą