en
Rekreacinis vyksmas: „Laiškai iš sapno“ | Kultūros Naktis 2022
Pradžia: 2022-06-17 20:00:00 20:00
Pabaiga: 2022-06-17 23:00:00 23:00

Ar kada nors teko sapnuoti tokį nuostabų sapną, iš kurio nesinorėjo pabusti?

Ar teko svajoti dar kada patirti bent kažką panašaus?

Būtent sapno motyvas M. K. Čiurlionio kūryboje – tarsi niekada neapleidžiantis savitos, tik jam būdingos realybės kūrimas. Realybės, kuri neturi nieko bendra su šiuo pasaulio sunkumais, kuri tarsi skirta pabėgti, įkvėpti ten taip reikalingų jėgų ir tikėjimo gyventi po tikrąja saule.

Kviečiame Kultūros Naktis 2022 metu pasinerti į tokią M. K. Čiurlionio kūrybos oazę rekreacinio vyksmo metu „Laiškai iš sapno“ Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 15).

Laikai:
➤ Pirmasis pasirodymas – 20:00;
➤ Antrasis pasirodymas – 22:00.

Kūrybinė komanda: 
➤ Muzikinio takelio autorius ir atlikėjas – pianistas Rokas Zubovas;
➤ Idėjos autorė ir režisierė – Livija Krivickaitė;
➤ Rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ aktoriai – Eglė Agota Matulytė, Veronika Tarasevičiūtė-Šiaulytienė, Adelina Skalandytė, Domas Šiaulytis;
➤ Užkadrinis balsas – Arnis Aleinikovas.

„Laiškai iš sapno“ atspirties taškas – M. K. Čiurlionio muzikos, paveikslų ir literatūros sintezė. Apjungus pianisto Roko Zubovo atliekamą M. K. Čiurlionio muziką, rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ gyvai prieš žiūrovus kuriamą vaizdų pasaulį bei skambančias M. K. Čiurlionio literatūrinių pabandymų ištraukas – gauname be galo savitą ir asmenišką M. K. Čiurlionio asmenybės ir kūrybos koncentraciją, kuri leidžia bent trumpam pasijusti lyg būtume arčiau Čiurlionio, lyg kartu sapnuotume tą patį sapną. Šiandieniniame pasaulyje ramybė, taika ir susitelkimas pasidarė kaip niekad reikalingi gyvenimo dėmenys. Šiam renginiui pasirinkta Šv. Ramintojos bažnyčia tarsi kalba mums – sustokime, nurimkime, išgirskime. Kvėpuokime.

„[…] Sėskim čia, nusiimk skrybėlę ir klausykimės. Žemai po mumis visas pasaulis, tokios mažytės švarios trobelės, daug, daug; virš mūsų didelis baltas debesis, saulė pasislepė už jo ir pasiuntė plačius spindulius į visas dangaus šalis. Aplink tyla – ošimas, tai eglės. Sėskim, klausykim.“

M. K. Čiurlionis

Projekto vykdytojas:
M. K. Čiurlionio namai Vilniuje;
Rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“.

KULTŪROS NAKTIS 2022 PROGRAMA:

Muzika aikštėse ir bažnyčiose, kinas salėse ir po žvaigždėmis, parodos ant galerijų sienų ir ant upės vandens, teatro pasirodymai scenose ir miško takuose – šviesa visada laimi ir jau šešioliktąjį sykį pasklis po įvairiausias naktinio Vilniaus vietas. Festivalis „Kultūros Naktis“ grįžta į vasarą – jau birželio 17-ąją kviečia visus vilniečius ir miesto svečius šviesos kupinoje naktyje atrasti naujus Vilniaus kultūrinius horizontus.

Plačiau:
➤ www.kulturosnaktis.lt
➤ Facebook


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą