M. K. Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11, Vilniuje) tęsiamas koncertų ciklas „Dialogai su Čiurlioniu“. Antrajame 2023 metų susitikime, kuris įvyks kovo 16 d., ketvirtadienį, 18 val., Augustas Gocentas (violončelė) ir Gabrielė Sutkutė (fortepijonas) kvies pasinerti į švelnų vakarinį sapną Paryžiuje.
Ramioje prieblandoje išgirsime Debussy kūrybos atspindžius ir kartu melodingą Fauré tėkmę. Prancūziško lengvumo ir elegancijos vakaras klausytojams suteiks galimybę viduryje Vilniaus pabuvoti paryžietiškose gatvelėse ir pajusti paprastą prancūzišką gyvenimo ritmą. Todėl, atslūgus darbo karščiui, muzikiniame sūkuryje nusidrieks ištisa svajonė, pilna kvapnumo ir grožio, plačios jūrų gelmės ir dangaus mėlynumo.
Nepakartojama programa sukurta taip, kad išėję iš salės žiūrovai pažvelgtų į miesto magiją pro savo vaikystės svajų šydą – kur naktis, apsigaubus šilkiniu apsiaustu ir vakarine melodija, mums primins seniai pamirštą sapną.
Koncerto „Sapnas Paryžiuje“ programa:
Claude Debussy
„Mergaitė lino spalvos plaukais“
„Gražus Vakaras“
Sonata
Camille Saint-Saëns
„Allegro Appassionato“, op. 43
„Romansas“, op. 36
Gabriel Fauré
„Po sapno“
„Drugelis“
„Elegija“
Maurice Ravel
„Pjesė habaneros forma“
Frédéric Chopin
Noktiurnas Nr. 2, op. 9
Noktiurnas cis-moll
„Introdukcija ir briliantinis polonezas“
Augustas Gocentas – violončelininkas, gimęs muzikantų šeimoje Vilniuje. Mokytis griežti violončele jis pradėjo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Ramutės Kalnėnaitės klasėje, tuo pačiu vienuolika metų mokėsi groti pianinu. 2019 m. violončelininkas įgijo bakalauro laipsnį J. Sibelijaus akademijoje ir toliau tęsia magistro studijas prof. Martti Rousi klasėje. Taip pat 2019–2020 mokslo metais atlikėjas dalyvavo mainų programoje prof. Reinhardo Latzko klasėje Vienos muzikos ir menų akademijoje (Austrija).
Violončelininkas yra Europos sąjungos jaunimo orkestro (EUYO) narys, grojo su orkestrais „Kremerata Baltica“, „Baltic Sea Philharmonic“ ir jungtiniu J. Sibelijaus akademijos bei Juilliardo mokyklos simfoniniu orkestru, 2022 m. laimėjo „Apprenticeship“ programą Helsinkio filharmonijos orkestre.
Kaip solistas atlikėjas koncertavo su Lietuvos kameriniu orkestru, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru bei Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, grojo J. Haydno koncertą violončelei C-dur su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, E. Lalo koncertą violončelei su Rumunijos jaunimo orkestru, E. Elgaro koncertą violončelei su Europos sąjungos jaunimo orkestru ir F. Gulda bei A. Dvorako koncertus violončelei su J. Sibelijaus akademijos orkestru. Nuo studijų pradžios Suomijoje violončelininkas buvo pakviestas į daugybę festivalių, tokių kaip „Encuentro de Santander“ (Ispanija), „European Music Trails“ (Vokietija, Lietuva), Moritzburgo festivalis, „Super cello“ (Pekinas), „Cello Festival“ (Čingdao), EUYO 2021 vasaros projektas. Taip pat atlikėjas aktyviai dalyvauja konkursuose. Tarp paskutinių laimėjimų – I vieta bei specialus prizas už privalomo kūrinio interpretaciją A. Dambrovskio devintajame konkurse bei III vieta K. Davydovo dešimtajame konkurse Latvijoje.
Violončelininkas vienerius metus buvo remiamas M. Rostropovičiaus fondo bei globojamas S. Karoso fondo, grojo J. Sibelijaus akademijos jam suteikta Blanchardo violončele. Atlikėjas nuolat tobulinasi meistriškumo kursuose, dalyvauja projektuose, organizuoja koncertus. Iki šiol jis yra surengęs 23 rečitalius su dešimčia skirtingų programų.
Gabrielė Sutkutė – yra žinoma kaip pianistė, pasižyminti stipriu temperamentu bei „puikia precizika ir muzikalumu” (Rasa Murauskaitė, „7 meno dienos”). Ji aktyviai koncertuoja ir yra pasirodžiusi daugelyje muzikos festivalių. Pianistė koncertavo tokiose žymiose salėse kaip „Wigmore Hall“, „Steinway Hall“ Jungtinėje Karalystėje, „Musikhuset Aarhus“, „Jacqueline du Pré Music Building“ bei Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.
Atlikėja aktyviai koncertuoja ne tik kaip solistė, bet ir su įvairiais kameriniais ansambliais bei orkestrais. 2018 m. ji kartu su žymiu violončelininku Adrianu Brendeliu pasirodė Londono karališkosios muzikos akademijos vasaros fortepijoniniame festivalyje. Tais pačiais metais ji buvo pakviesta koncertuoti su Kauno styginiu kvartetu. 2019 m., diriguojant Modestui Pitrėnui, pianistė atliko S. Rachmaninovo 2-ąjį koncertą fortepijonui su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, o 2020 m. šį koncertą atliko kartu su „Grammy” nominuotu Kauno miesto simfoniniu orkestru (dirigentas Markus Huberis).
Pianistė yra laimėjusi devyniolika tarptautinių konkursų, kuriuose taip pat buvo apdovanota specialiaisiais prizais. 2022 m. vykusiame Birmingamo tarptautiniame pianistų konkurse ji laimėjo II vietą bei publikos simpatijų prizą, 2019 m. vykusiame VIII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse laimėjo III vietą, publikos simpatijų prizą ir ,,Impetus Musicus“ koncertinį prizą. Už pasiekimus tarptautiniuose konkursuose ji šešis kartus buvo apdovanota LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir LR Prezidento Gitano Nausėdos padėkos raštais. Pianistė taip pat yra „Talent Unlimited” atlikėja ir „Hattori Foundation“ stipendininkė, tapo prestižinio „Mills William Junior Fellowship 2022/23“ laimėtoja ir buvo apdovanota Jacobo Barneso prizu.
Sutkutė yra dalyvavusi daugelio žymių muzikantų meistriškumo kursuose. 2016 m. pianistė baigė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją (mokytoja Birutė Kumpikienė). 2016–2022 m. ji studijavo prof. Christopherio Eltono klasėje ir baigė bakalauro studijas aukščiausiu įvertinimu bei magistrantūros studijas su pagyrimu Londono karališkojoje muzikos akademijoje. Už išskirtinį pasirodymą baigiamajame magistrantūros studijų rečitalyje jai taip pat buvo įteiktas „DipRAM“ diplomas. Pianistei skirta pilna stipendija „Artist Diploma“ studijoms Londono karališkajame muzikos koledže, kurias ji pradėjo 2022 m. rudenį profesorių Vanessos Latarche ir Sofya‘os Gulyak klasėse.
M. K. Čiurlionio namų projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ koncertai yra nemokami.
Durys atidaromos 20 min. prieš koncertą.
Išankstinė registracija nevykdoma.
Prasidėjus koncertui, vėluojantys klausytojai neįleidžiami.
Projektu „Dialogai su Čiurlioniu“ M. K. Čiurlionio namai Vilniuje siekia įtraukti užsienio šalių atlikėjus į Lietuvos muzikos pasaulį: įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, menininkai garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Tai vienas pagrindinių žingsnių, siekiant išlikti aktualiais ir būti matomais už tėvynės ribų, o muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“.