en
„Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“ | „Šekspyro laikų dainos“: Mateusz Lawniczak (Lenkija), liutnia, vokalas
Pradžia: 2022-12-28 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2022-12-28 20:00:00 20:00

Gruodžio 27–29 ir 31 dienomis M. K. Čiurlionio namai (Savičiaus g. 11, Vilnius) kviečia į šventinių koncertų ciklą „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“, nukelsiantį klausytojus į žavingą svajonių, pasakų, pasakėčių ir padavimų pasaulį.

Palydint senuosius metus, gruodžio 28 dieną, 18 val. M. K. Čiurlionio namai kviečia Jus į vieno talentingiausių senosios muzikos atlikėjų iš Lenkijos – Mateuszo Lawniczako (liutnia, vokalas) – koncertą „Šekspyro laikų dainos“.

XVI ir XVII a. muzika  Anglijoje paženklinta tuo, kad daugelis kompozitorių atsisakė polifoninės muzikos ir didesnį dėmesį skyrė solo dainoms su akompanimentu. Taip gimė naujas liutnios dainos žanras – „ayre“ – ir netruko susilaukti didžiulio populiarumo. Žymaus liutnininko Johno Dowlando „Pirmoji Eireso knyga“, išleista penkis kartus per mažiau nei dvidešimt metų, byloja apie neįtikėtiną naujojo žanro populiarumą. Taip pat, vėlyvajame renesanse muzika tapo labai dažna ir svarbia dramos teatro dalimi. Tomo Morley parašyta „Gluosnio daina“ arba anonimo kūrinys „Tai buvo meilužis ir jo mergina“ daug prisidėjo prie kruvinosios Šekspyro tragedijos „Otelas“ populiarumo. Dainos iš spektaklių dažnai keliaudavo per barus ir gatves. 

Programą „Šekspyro laikų dainos“ sudaro tik dainos iš Viljamo Šekspyro spektaklių, kurios galėjo skambėti pertraukų tarp jo pjesių veiksmų metu arba tiesiog kaip melodijos, populiarios didžiojo dramaturgo laikais.

Ciklo „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“ koncertai:
12.27 18:00 „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“: Momir Novakovič (Serbija/Estija), akordeonas.
12.28 18:00 „Šekspyro laikų dainos“: Mateusz Lawniczak (Lenkija), liutnia, vokalas.
12.29 18:00 „Muzika dviem“: Tadas Girininkas, bosas, ir Justas Šervenikas, fortepijonas.
12.31 18:00 „Stebuklų nakties sapnas”: Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas, fortepijoninis duetas, Rasa Samuolytė, aktorė.

Koncertų pertraukų metu klausytojai galės pasivaišinti vynu ar gaiviaisiais gėrimais.

Bilietai jau prekyboje. Bilietus platina ➤ bilietai.lt


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą