en
Tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ atidarymo koncertas
Pradžia: 2023-06-24 19:30:00 19:30
Pabaiga: 2023-06-24 22:00:00 22:00

Birželio 24 d., šeštadienį, kviečiame į festivalio atidarymo koncertą. Laukia turininga valanda su Lietuvos nacionalinės filharmonijos Čiurlionio kvartetu ir soliste  Asta Krikščiūnaite.

Susibūręs 1968 metais, ČIURLIONIO KVARTETAS tebegarsėja kaip išradingas ir techniškai pažangus kolektyvas. 1990 m. Čiurlionio kvartetui pirmajam iš Lietuvos menininkų buvo suteiktas aukščiausias apdovanojimas – Nacionalinė kultūros ir meno premija.

Kvartetas griežė monografinius W. A. Mozarto, D. Šostakovičiaus, F. Schuberto, R. Schumanno, Lotynų Amerikos kompozitorių koncertus, teatralizuotus koncertus visai šeimai. Minint M. K. Oginskio gimimo 250-ąsias metines, kvartetas su specialia programa koncertavo Lietuvoje ir Italijoje.

druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu atidarymo koncerto plakatas

Lietuvos scenose kvartetas inicijuoja originalius klasikos ir džiazo projektus, dalyvauja plataus žanrinio konteksto koncertuose („e/q, elektronika kvartetui“, „Siaubinga muzika“, „Greiti ir įsiutę“), programose su tarptautiniu Tanios Naranjo ir Minnos Weurlander duetu.

Svarbi kolektyvo misija – garsinti M. K. Čiurlionio vardą įvairiose Lietuvos ir užsienio scenose, atlikėjai Čiurlionio kūrinius nuolat groja tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

ASTA KRIKŠČIŪNAITĖ (sopranas) baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Studijų metu A. Krikščiūnaitė jaunųjų atlikėjų konkurse Moldovoje tapo 1-osios  premijos laureate, vėliau – tarptautinio L. Pavarotti konkurso Filadelfijoje (JAV) diplomante.1991–1994 metais A. Krikščiūnaitė profesinį tobulėjimą tęsė stažuotėse Jungtinėse Amerikos Valstijose pas pripažintus vokalo mokytojus.

Solistė sukūrė ne vieną įsimintiną vaidmenį Lietuvos ir užsienio teatruose, koncertavo su įvairiais simfoniniais ir kameriniais orkestrais, dainavo diriguojant Lordui Y. Menuhinui, M. Rostropovičiui, A. Volmeriui, K. Pendereckiui, J. Domarkui, S. Sondeckiui ir daugeliui kitų.

2011 metais atlikėja įvertinta prestižiniu apdovanojimu – Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. A. Krikščiūnaitė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos solinio dainavimo katedros profesorė ir šios katedros vedėja.

Koncerto programa
M. K. Čiurlionis. Kvartetas c-moll
M. K. Čiurlionis. Mikit, lankos, VL 84. Solistė A. Krikščiūnaitė
E. Morawski. Libera me Domine. Solistė A. Krikščiūnaitė
F. Mendelssohn. Kvartetas Op. 13 Nr. 2
F. Mendelssohn. Frage  MWV K 39. Solistė A. Krikščiūnaitė


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą