en
„Vaikštant po XX a. pradžią“ | Fortepijoninis duetas „Miroirs“ (Italija) | M. K. Čiurlionio namai
Pradžia: 2023-04-06 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2023-04-06 19:00:00 19:00

M. K. Čiurlionio namuose tęsiamas koncertų ciklas „Dialogai su Čiurlioniu“. Trečiasis 2023 metų susitikimas, kuris įvyks balandžio 6 d., ketvirtadienį, 18 val., kvies klausytojus susipažinti su tarptautinį pripažinimą pelniusiu fortepijoniniu duetu „Miroirs“ iš Italijos. 

Pianistai Antonello D’Onofrio ir Claudio Soviero svečiuodamiesi M. K. Čiurlionio namuose atliks koncertinę programą „Vaikštant po XX amžiaus pradžią“, iš pirmosios dueto kompaktinės plokštelės. Greta M. Ravel, A. Casella ir F. Poulenc pirmą kartą dueto programoje suskambs ir M. K. Čiurlionio styginių kvarteto aranžuotė. 

Atlikėjai aktyviai koncertuoja ne tik daugelyje Europos šalių, bet taip pat Indonezijoje, Kanadoje, JAV, Meksikoje ir Brazilijoje. 

Koncerto „Vaikštant po XX amžiaus pradžią“ programa: 

M. K. Čiurlionis
Styginių kvartetas (VL 83, 1901) 

M. Ravel/duo Miroirs
Introdukcija ir Alegro (1905) 

A. Casella
Karo puslapiai (1915)
I – Belgijoje: Vokiečių sunkiosios artilerijos pranašumas.
II – Prancūzijoje: Priešais Reimso katedros griuvėsius.
III – Rusijoje: Kazokų kavalerija.
IV – Elzase: Mediniai kryžiai 

F. Poulenc
Sonata FP8 (1918) 

M. Ravel
Ispaniška rapsodija (1907) 

Koncertas nemokamas.
Durys atidaromos 20 min. prieš koncertą.
Išankstinė registracija nevykdoma.
Prasidėjus koncertui, vėluojantys klausytojai neįleidžiami.
Koncertas yra Vilnius 700 programos dalis. 

Šiuo koncertų ciklu M. K. Čiurlionio namai Vilniuje siekia įtraukti užsienio šalių atlikėjus į Lietuvos muzikos pasaulį: įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, menininkai garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Tai vienas pagrindinių žingsnių, siekiant išlikti aktualiais ir būti matomais už tėvynės ribų, o muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą