en
Virtualus renginys „Laiškai į Uosto gatvę“
Pradžia: 2021-05-26 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2021-05-26

Virtualus renginys | Laiškai į Uosto gatvę

GEGUŽĖS 26 D. 18 val.

Virtualus teatrinis vyksmas „Laiškai į Uosto gatvę“ perkels žiūrovą į praėjusio amžiaus pradžios Vilniaus gatvę, kur tuo metu viršutiniame namo aukšte gyveno Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė.

Čia gyvendama ji susipažįsta su būsimu vyru Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu, kuris netrukus paprašo mokyti jį lietuvių kalbos. Savo atsiminimuose ji rašo: „Pamokos. Mano mažame kambarėlyje Uosto g. 4 nr. su langu į palėpę, virš kurios įstiklintas stogas teįleisdavo balkšvą šviesą, ir tik vakare ta gūžtelė tebūdavo jauki […]“.

Po šio namo skliautais užgimė dviejų kūrėjų meilės istorija: M. K. Čiurlioniui išvykus į Peterburgą, Sofija vis bėgdavo laiptais žemyn tikrinti pašto dėžutės, į kurią įkrisdavo jos mylimojo laiškai.

Renginyje skambės aktoriaus Povilo Jatkevičiaus skaitomi M. K. Čiurlionio laiškai, adresuoti į Uosto gatvę bei pianisto Roko Zubovo atliekama Peterburge sukurta M. K. Čiurlionio muzika. Ši žodinės kūrybos bei muzikos sintezė visiškai skirtingomis, tačiau viena nuo kitos neatsiejamomis formomis tvers tą patį jausmą, tą pačią istoriją bei tą pačią atmosferą. Paveikaus žodžio ir garso duetas, vis nepasidalinantis tėkmės, o sykiu susiliejantis į harmoningą jausmo visumą – visa tai „Laiškuose į uosto gatvę“.

„Zuliuk Vienintele mano, tokia mylima iš Uosto gatvės ir ta dabartinė stebuklinga, ir dar labiau Mylima, ir Ta mylimiausia, Siela mano, ir Saulė, ir viskas pasaulyje, netolimoje ir tolimoje ateityje. Zuliuk, aš toks esu laimingas…“ – M.K.Č., 1909 m.

Kūrybinė komanda:

Pianistas, M. K. Čiurlionio proanūkis Rokas Zubovas

Aktorius Povilas Jatkevičius

Režisierė Livija Krivickaitė

Virtualaus renginio premjerą, kuri įvyks gegužės 26 d. 18 val., kviečiame stebėti M. K. Čiurlionio namų Vilniuje ir M. K. Čiurlionio kelio Facebook paskyrose.

Organizatoriai:

Lietuvos muziejų asociacija

Vilniaus miesto savivaldybė

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Šis renginys – tai nacionalinio kultūros kelio „M. K. Čiurlionio kelias“ specialiojo projekto – kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ programos dalis. Lietuvos muziejų asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą