en
XX Druskininkų vasara | Ansamblis „Paleasis“
Pradžia: 2022-07-03 19:30:00 19:30
Pabaiga: 2022-07-03 20:30:00 20:30

Tris mėnesius trunkantis tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ šįmet kurorte skambės jau 20-ąjį kartą. Festivalis, garsinantis didžiojo Lietuvos menininko vardą, seniai peržengė vietinės reikšmės festivalio rėmus ir tapo gerai žinomas tarptautinėms auditorijoms. Festivalio metu žiūrovams bus pristatyti profesionalaus meno atlikėjų koncertai ir programos, sakralinės muzikos valandos, tapybos ir fotografijos konkursai ir kt.

LIEPOS 3 d. | sekmadienis
19:30 Ansamblio „Paleasis“ koncertas Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos salėje.

Kamerinis muzikos ansamblis „Paleasis“ – tai pianisto, iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą gyventi persikėlusio virtuozo Alexanderio Paley‘aus suburtas ansamblis, jungiantis vienminčius: Ugnių Dičiūną (obojus), Tomą Petrikį (altas), Karolį Kolakauską (klarnetas), ir žinoma, Alexander Paley (fortepijonas). 

Druskininkų gyventojus ir svečius susitikimui kviečia ansamblis „Paleasis“. Ugningasis fortepijono virtuozas Alexanderis Paley savo talentu ir charizma nepaliekantis abejingų, šią vasarą išpildo savo svajonę – debiutuoja jo suburtas ir vadovaujamas ansamblis „Paleasis“. Pavadinimas, be abejo, kildinamas iš įkūrėjo pavardės.

Šiuo metu tarp Niujorko, Paryžiaus ir Vilniaus gyvenantis menininkas su džiaugsmu dalinasi įspūdžiais apie nuo rudens vykstančias ansamblio repeticijas ir nekantriai laukia susitikimo su publika.

„Ne vienadienis projektas, o reguliariai repetuojantis, koncertuojantis ir tobulėjantis ansamblis – tai mano sena svajonė. Labai džiaugiuosi, kad tą svajonę pavyko įgyvendinti būtent Lietuvoje. Subūriau dešimt profesionalių muzikantų, bendraminčių su tikslu į sceną kelti gerai pažįstamus, retai atliekamus arba tik kuriamus klasikinės muzikos šedevrus. Labai tikiuosi, kad įsibėgėjęs ir aktyvus „Paleasis“ praturtins profesionalios muzikos gyvenimą ir atras savo klausytojų ratą Lietuvoje bei už jos ribų.“  – sako A. Paley. 

Dar vienas išskirtinis ansamblio bruožas – nuolat kintantis repertuaras. Žinoma, tai didžiulis iššūkis atlikėjams, bet klausytojams – puiki galimybė keliauti po Lietuvą su ansambliu ir kiekviename koncerte išgirsti vis naujas programas.

Koncerte Druskininkuose skambės baroko kompozitoriaus ir multiinstrumentalisto Georgo Philippo Telemanno muzika bei romantinės Roberto Schumano ir Maxo Brucho pjesės.  

PROGRAMA:
G. P. Telemann. Sonata altui ir klavyrui
G. P. Telemann. Sonata obojui ir klavyrui
R. Schumann. Fantastinės pjesės klarnetui ir fortepijonui, op. 73
R. Schumann. Trys romansai obojui ir fortepijonui, op. 94
M. Bruch. 8 pjesės klarnetui, altui ir fortepijonui, op. 83

Koncertas nemokamas.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą