en
XX Druskininkų vasara | „Ant sidabro tilto: polifoninės improvizacijos“
Pradžia: 2022-08-15 19:30:00 19:30
Pabaiga: 2022-08-15 20:30:00 20:30

Tris mėnesius trunkantis tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ šįmet kurorte skambės jau 20-ąjį kartą. Festivalis, garsinantis didžiojo Lietuvos menininko vardą, seniai peržengė vietinės reikšmės festivalio rėmus ir tapo gerai žinomas tarptautinėms auditorijoms. Festivalio metu žiūrovams bus pristatyti profesionalaus meno atlikėjų koncertai ir programos, sakralinės muzikos valandos, tapybos ir fotografijos konkursai ir kt.

RUGPJŪČIO 15 d. | pirmadienis
19:30 Programa „Ant sidabro tilto: polifoninės improvizacijos“ Druskininkų bažnyčioje.

Atlikėjai:
Ilona Klusaitė (smuikas)
Petras Vyšniauskas (saksofonas)
Kauno kultūros centro sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“

Programa intriguos Johanno Sebastiano Bacho solinių kūrinių smuikui, džiazinių saksofono improvizacijų ir lietuvių liaudies sutartinių deriniu. 

J. S. Bacho ciklo „Šešios sonatos ir partitos“ smuikui solo muzika pasižymi giliais apmąstymais, alsuoja dvasios grožiu, atsidavimu Aukščiausiojo valiai. Prisilietimas prie šios muzikos ramina ir stiprina. Ne veltui kompozitorius vadinamas sielų gydytoju, visus savo kūrinius pasirašydavęs Soli Deo Gloria.

Sutartinės – ypač sena lietuvių sakralinės muzikos rūšis, stebinanti ypatinga polifonija, savita disonansų harmonija. Jos įtrauktos į UNESCO žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Polifonija – tai daugiabalsė, sutarimo reikalaujanti muzika, kurioje visi balsai yra svarbūs, turi savo melodiją, vienu atveju vedančią, kitu – pritariančią. Išėmus nors vieną balsą muzikos audinys tampa nepilnas. Tik jų buvimas drauge sukuria vienintelį ir nepakartojamą skambesį. 

Pasak I. Klusaitės, projekto idėja yra „atskleisti skirtingų laikotarpių, kultūrų, šalių sakralinės muzikos dvasingumą ir pakylėti žmonių širdis link Dangaus. Tilto simbolis mitologijoje reiškė ryšį tarp dangaus ir žemės. Šiuo tiltu nusileisdavęs Dievas, šventieji. Bandykime pasivaikščioti tuo ypatingu sidabro tiltu, pajusti dieviškumo pradą žmogaus muzikinėje kūryboje ir patirti vidinės ramybės bei harmonijos šviesą…“

Koncertas nemokamas.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą