en
XX Druskininkų vasara | Čiurlionio kvartetas ir solistė Aistė Pilibavičiūtė
Pradžia: 2022-08-06 19:30:00 19:30
Pabaiga: 2022-08-06 20:30:00 20:30

Tris mėnesius trunkantis tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ šįmet kurorte skambės jau 20-ąjį kartą. Festivalis, garsinantis didžiojo Lietuvos menininko vardą, seniai peržengė vietinės reikšmės festivalio rėmus ir tapo gerai žinomas tarptautinėms auditorijoms. Festivalio metu žiūrovams bus pristatyti profesionalaus meno atlikėjų koncertai ir programos, sakralinės muzikos valandos, tapybos ir fotografijos konkursai ir kt.

RUGPJŪČIO 6 d. | šeštadienis
19:30 Čiurlionio kvarteto ir solistės Aistės Pilibavičiūtės koncertas Druskininkų bažnyčioje.

Atlikėjai:
Jonas Tankevičius (I smuikas)
Darius Dikšaitis (II smuikas)
Gediminas Dačinskas (altas)
Elena Daunytė (violončelė)

Susibūręs 1968 metais, 2018-aisiais atšventęs 50-metį, Čiurlionio kvartetas tebegarsėja kaip išradingas ir techniškai pažangus kolektyvas. 1990 m. Čiurlionio kvartetui pirmajam iš Lietuvos menininkų buvo suteiktas aukščiausias apdovanojimas – Nacionalinė kultūros ir meno premija. 

Kvartetas griežė monografinius Wolfgango Amadeus Mozarto, Dmitrijaus Šostakovičiaus, Franzo Schuberto, Roberto Schumanno, Lotynų Amerikos kompozitorių koncertus, teatralizuotus koncertus visai šeimai. Minint Mykolo Kleopo Oginskio gimimo 250-ąsias metines, kvartetas su specialia programa koncertavo Lietuvoje ir Italijoje. Lietuvos scenose kvartetas inicijuoja originalius klasikos ir džiazo projektus, dalyvauja plataus žanrinio konteksto koncertuose („e/q, elektronika kvartetui“, „Siaubinga muzika“, „Greiti ir įsiutę“), programose su tarptautiniu Tanios Naranjo ir Minnos Weurlander duetu.

Svarbi kolektyvo misija – garsinti M. K. Čiurlionio vardą: per visus 2011-uosius metus, skirtus kūrėjo mirties 100-osioms metinėms, kvartetas pagrojo 100 koncertų įvairiose Lietuvos ir užsienio scenose, kompozitoriaus kūrinius nuolat atlieka ir Lietuvoje, ir užsienyje. 

2018 m. kovą nuo pat įsikūrimo griežęs ilgametis kvarteto violončelininkas Saulius Lipčius savo pultą užleido į Lietuvą iš Austrijos sugrįžusiam Glebui Pyšniakui. Praėjusiais metais vietoj G. Pyšniako į kvartetą įsiliejo jauna talentinga violončelininkė Elena Daunytė. 

Tituluotasis M. K. Čiurlionio kvartetas kartu su jauna, sėkmingai į operos ir kamerines scenas įsiveržusia soliste Aiste Pilibavičiūte jubiliejiniam festivaliui „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ specialiai parengė melodingos muzikos programą.

Dainininkė A. Pilibavičiūtė studijavo LMTA ir Vienos muzikos universitetuose, puikiai pasirodė tarptautiniuose konkursuose „Neue-Stimmen“ (Vokietija), Antoníno Dvořáko, konkurse-festivalyje „Le Strade d’Europa“ pelnė GRAND PRIX. 2016 m. tapo Metų operos vilties apdovanojimo laureate, o 2018 m. pripažinta Metų operos soliste už Iljos vaidmenį Wolfgango Amadeus Mozarto operoje „Idomenėjas“ ir Džuljetos vaidmenį Vincenzo Bellini operoje „Kapulečiai ir Montekiai“. A. Pilibavičiūtė Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre yra sukūrusi ir kitų ryškių vaidmenų.  Solistė taip pat dalyvauja „Vilniaus City Opera“ spektakliuose „Bohema“, „Pajacai“.

PROGRAMA:
F. Menselssohn. Kvartetas Nr. 6 
B. Dvarionas. „Žvaigždutė“
M. K. Čiurlionis. Kanonas c-moll, Fuga G-dur 
C. Bohm. „Still wie die Nacht“
G. Puccini. Aria of Mimi „Donde lieta uscì“
G. Solima, „Viaggio in Italia“, „Federico II“
P. Mascagni. „Ave Maria“ iš operos „Kaimo garbė“, „Nella Fantasia“

Koncertas nemokamas.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą