en
XX Druskininkų vasara | D. Encienė (vargonai), A. Krikščiūnaitė (sopranas), E. Stanelis (voltorna)
Pradžia: 2022-08-27 19:30:00 19:30
Pabaiga: 2022-08-27 20:30:00 20:30

Tris mėnesius trunkantis tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ šįmet kurorte skambės jau 20-ąjį kartą. Festivalis, garsinantis didžiojo Lietuvos menininko vardą, seniai peržengė vietinės reikšmės festivalio rėmus ir tapo gerai žinomas tarptautinėms auditorijoms. Festivalio metu žiūrovams bus pristatyti profesionalaus meno atlikėjų koncertai ir programos, sakralinės muzikos valandos, tapybos ir fotografijos konkursai ir kt.

RUGPJŪČIO 27 d. | šeštadienis
19:30 Koncertuos Diana Encienė (vargonai), Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Egidijus Stanelis (voltorna) Druskininkų bažnyčioje.

Diana Encienė (vargonai) baigė M. K. Čiurlionio menų gimnaziją, vėliau – Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kurioje studijavo fortepijoną ir vargonus prof. Leopoldo Digrio klasėje. Vėliau tobulinosi daugelio žymių Europos vargonininkų meistriškumo seminaruose. Vargonininkė koncertuoja Lietuvoje bei Europos šalyse – Vokietijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Islandijoje, Estijoje ir kt. Šiuo metu ji dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Vilniaus r. Pagirių meno mokykloje. Nuo 2017 m. yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos narė.

Muzikė rengia solinius vargonų muzikos koncertus bei įvairius kūrybinius projektus su garsiais Lietuvos atlikėjais. Jos koncertiniais partneriais yra buvę Arturas Anusauskas, Zbignevas Levickis, Asta Krikščiūnaitė, Regina Šilinskaitė, Jurga Šeduikytė ir daug kitų žinomų muzikų. 

Atlikėja dalyvavo įrašant kompaktinę plokštelę „Sūduvos vargonų portretas“ ir albumą „To the Sky“ su J. Šeduikyte (kompaktinę ir vinilo plokšteles). Vargonininkės repertuaras aprėpia įvairių epochų muziką. 

Egidijus Stanelis (voltorna) baigė Klaipėdos E. Balsio menų gimnaziją. 1994 m. tapo respublikinio J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais instrumentais konkurso laureatu. Baigė Lietuvos muzikos akademiją, 1998–2002 m. mokslus tęsė Norvegijoje, Tromso Muzikos koledže, o magistro laipsnį įgijo Oslo muzikos akademijoje. Studijų metu aktyviai dalyvavo pedagoginėje ir koncertinėje veikloje, grojo Oslo filharmonijos, Norvegijos radijo ir televizijos orkestruose, dėstė Oslo ir Tromso vaikų muzikos mokyklose.

Šiuo metu atlikėjas tęsia kūrybinę veiklą Lietuvoje. Pedagoginį darbą dirbo Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje, nuo 2005 m. dėsto B.Dvariono muzikos mokykloje. Taip pat yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos valtornos klasės ir kamerinio ansamblio docentas.

Daug koncertuoja su įvairiais kameriniais ansambliais, ruošia solo programas. Šiuo metu yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistas.

Asta Kriščiūnaitė (sopranas) baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Studijų metu A. Krikščiūnaitė jaunųjų atlikėjų konkurse Moldovoje tapo I premijos laureate, vėliau – tarptautinio L. Pavarotti konkurso Filadelfijoje (JAV) diplomante. 

1991–1994 m. A. Krikščiūnaitė profesinį tobulėjimą tęsė stažuotėse Jungtinėse Amerikos Valstijose pas pripažintus vokalo mokytojus.

Išpuoselėto dainininkės balso atspalvių paletė – nuo švelnios lyrikos iki gilaus dramatizmo – suteikia galimybę atlikti įvairių žanrų muziką: operas, oratorijas, stambias formas su simfoniniais orkestrais, kamerinę muziką, Lied dainas, šiuolaikinių kompozitorių opusus. 

A. Krikščiūnaitė per visus operinės-koncertinės veiklos metus parengė ir atliko daugiau nei 50 operinių ir koncertinių soprano partijų bei per 600 kamerinės muzikos kūrinių.

Solistė  sukūrė ne vieną įsimintiną vaidmenį Lietuvos ir užsienio teatruose, koncertuoja su įvairiais simfoniniais ir kameriniais orkestrais, dainavo diriguojant Lordui Y. Menuhinui, M. Rostropovičiui, A. Volmeriui, K. Pendereckiui, J. Domarkui, S. Sondeckiui ir daugeliui kitų.

2011 m. atlikėja įvertinta prestižiniu apdovanojimu – Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premija. A. Krikščiūnaitė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos solinio dainavimo katedros profesorė ir šios katedros vedėja. 

Koncertas nemokamas.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą