en
Dialogai su Čiurlioniu: Pianistais Petro Bondaru (Ukraina) ir Kristianu Riisageriu (Danija)

M. K. Čiurlionio namuose ketvirtus metus vykdomas muzikinis projektas „Dialogai su Čiurlioniu“, inicijuojantis užsienio šalių atlikėjų įsitraukimą į Lietuvos muzikos pasaulį, kviečia į 2024 m. pavasario sezono koncertus su pianistais Petro Bondaru (Ukraina) ir Kristianu Riisageriu (Danija).

Balandžio 11 d., ketvirtadienį, 18 val. ciklo atidarymo vakaro programoje atlikėjas Petro Bondaras derins dviejų skirtingų epochų kūrinius: J. S. Bacho ir J. Haydno muziką atliks greta kitų dviejų amžininkų C. Debussy ir M. K. Čiurlionio.

Balandžio 25 d., ketvirtadienį, 18 val. pirmą kartą M. K. Čiurlionio namuose pasirodysiantis atlikėjas Kristianas Riisageris, „Gradus“ mokyklos Orhuse (Danija), „Hanns Eisler“ (Berlynas) bei Karališkosios akademijos (Danija) absolventas atliks C. Nielsen, M.K. Čiurlionio ir J. Brahms kūrinius.

Reguliariai užsienio koncertų salėse ir įvairiuose festivaliuose pasirodantys pianistai šį kartą išskirtinai M. K. Čiurlionio namų prašymu parengtas koncertines programas, į kurias įtraukti ir M. K. Čiurlionio kūriniai, atliks Vilniaus publikai. Kviečiame nepraleisti išskirtinės progos išgirsti šiuos fortepijoninės muzikos talentus M. K. Čiurlionio namuose. Bilietus platina Bilietai.lt

Tęstiniame, nuo 2020 m. M. K. Čiurlionio namų vykdomame muzikiniame projekte – koncertų cikle „Dialogai su Čiurlioniu“ – savo muzikines programas, interpretacijas ir mintis jau pristatė kelios dešimtys tarptautinės fortepijoninės muzikos scenos solistų, taip pat duetai ir kolektyvai. Programos, sulaukusios itin didelio susidomėjimo, atliktos ir kituose, nacionalinio kultūros kelio „M. K. Čiurlionio kelias“ partnerių, miestuose. Projekto gyvavimo metu įvyko ir pasaulinė premjera – kompozitoriaus ir smuikininko Mihkelio Keremo (Estija) drauge su pianistu Roku Zubovu pagal Čiurlionio sonatos smuikui ir fortepijonui eskizus sukurto naujo kūrinio „Neatsisveikinęs“ pristatymas.

„Dialogų su Čiurlioniu“ atlikėjų geografija iš tiesų įspūdinga. 2023 metais cikle dalyvavo mokslininkė Sara Crombach (Olandija), muzikologas, kompozitorius Charris Efthimiou (Graikija), fortepijoniniai duetai „Wasko“ (Lenkija) ir „Miroirs“ (Italija), Augusto Gocento (violončelė) ir Gabrielės Sutkutės (fortepijonas) duetas, solistai Johanas Randvere (Estija), Andrew Brownellas (JAV) ir Athina Giliopoulou (Graikija). 2022 metais pasirodė Gustavas Piekutas (Danija), fortepijoninis Vilijos Poškutės ir Tomo Daukanto duetas. Džiazines programas atliko Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) drauge su Janu Maksimovičiumi (saksofonas) bei svečiai iš Latvijos trio „Equanimity“: Janis Rubikis (kontrabosas), Edgars Cirulis (fortepijonas) ir Rudolfs Dankfelds (mušamieji). Specialiai projektui buvo suburtas jungtinis styginių kvartetas „ČiurLys“: Nikita Nekh, smuikas (Ukraina), Natalia Radkova, smuikas (Ukraina), Ugnė Gaučiūtė, altas (Lietuva), Gaudas Paulius Krištaponis, violončelė (Lietuva). 2021 ir 2020 metais M. K. Čiurlionio namų publika ir Vilniaus miesto svečiai mėgavosi Peterio Laulo (Estija), Urio Brenerio (Izraelis), Alexanderio Panizzos (Kanada), Dmitryjaus Mayborodos (Vokietija), Steno Lassmanno (Estija), Mariuszo Drzewickio (Lenkija) rečitaliais.

Ketvirtus metus vykdomas M. K. Čiurlionio namų projektas sėkmingai prisideda prie užsienio šalių atlikėjų įtraukimo į Lietuvos muzikos pasaulį. Projekte dalyvavę atlikėjai, įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą ir juos atlikdami kitose tarptautinėse scenose, garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Partneris knygynų tinklas VAGA


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą