en
„Dialogai su Čiurlioniu“: svečiai iš Estijos ir JAV

Rugsėjo mėnesį, minint Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 148-ąjį gimtadienį, į M. K. Čiurlionio namus Vilniuje (Savičiaus g. 11) sugrįžęs tęstinis muzikinis projektas – koncertų ciklas „Dialogai su Čiurlioniu“ eina į pabaigą – liko tik du susitikimai. 

2023 metų rudens sezono „Dialogų su Čiurlioniu“ geografija iš tiesų įspūdinga: savo muzikines programas, interpretacijas ir mintis jau pristatė svečiai iš Graikijos ir Lenkijos: muzikologas, kompozitorius Charris Efthimiou ir fortepijoninis duetas „Wasko“. Paskutiniuose lapkričio mėnesio koncertuose muzikinius dialogus kurs pianistai iš Estijos ir JAV.  

Šį trečiadienį, lapkričio 15 d., 18 val. pianistas iš Estijos Johan Randvere pristatys koncertinę programą, kurioje, tarp kitų kūrinių, skambės pačioje XIX a. pabaigoje sukurta Čiurlionio sonata ir po šimtmečio parašyta australų kompozitoriaus C. Vine‘o sonata, taip nubrėžiant šimtmečio muzikos raidos kreivę; o į paskutinįjį „Dialogų su Čiurlioniu“ koncertą lapkričio 23 d. 18 val. pakvies vienas ryškiausių šiandienos jaunųjų JAV pianizmo veidų –  Andrew Brownellas – pristatysiantis romantinių miniatiūrų programą, kurioje greta Schumanno „Davidsbiundlerių šokių“ ir Granados „Poetinių valsų“ veikiausiai pirmą kartą užsienio pianisto bus interpretuojamos studijų metais sukurtos M. K. Čiurlionio Tema ir variacijos D-dur. 

Projektu „Dialogai su Čiurlioniu“ M. K. Čiurlionio namai Vilniuje siekia įtraukti užsienio šalių atlikėjus į Lietuvos muzikos pasaulį: įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, menininkai pasaulyje garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Tai vienas pagrindinių žingsnių, siekiant išlikti aktualiais ir būti matomais už tėvynės ribų, o muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“.

M. K. Čiurlionio namų projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ koncertai yra nemokami. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt

Muzikinio projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ 2023 m. rudens sezono koncertai:

Lapkričio 15 d. 18 val. Johan Randvere (Estija);

Lapkričio 23 d. 18 val. Andrew Brownell (JAV).


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą