en
„Dialogai su Čiurlioniu“ XX amžiaus pradžioje. Svečiai iš Italijos fortepijoninis duetas „Miroirs“

M. K. Čiurlionio namuose ne vienerius metus vykdomas muzikinis projektas „Dialogai su Čiurlioniu“, inicijuojantis užsienio šalių atlikėjų įsitraukimą į Lietuvos muzikos pasaulį, įtraukiant Čiurlionio kūrinius į savo repertuarus, Didžiojo penktadienio išvakarėse, balandžio 6 d., 18 val. dovanos Vilniaus miestui, jo gyventojams ir svečiams išskirtinę galimybę pažinti bei išgirsti įstabųjį Italijos fortepijoninį duetą „Miroirs“ – pianistus Antonello D’Onofrio ir Claudio Soviero.

Minint Vilniaus 700 metų jubiliejų, svečiai iš Italijos M. K. Čiurlionio namuose atliks koncertinę programą „Vaikštant po XX amžiaus pradžią“ iš pirmosios dueto kompaktinės plokštelės, kurią papildys ir M. K. Čiurlionio kūrinys.Pianistai Antonello D’Onofrio ir Claudio Soviero – lygiaverčiai scenos partneriai, vienodai išsiskiriantys dinamišku šiuolaikinės ir klasikinės muzikos grojimu, apdovanoti nesuskaičiuojama daugybe nacionalinio ir tarptautinio lygio apdovanojimų, pirmą kartą atliksiantys M. K. Čiurlionio Styginių kvarteto aranžuotę – pripažįsta, kad Čiurlionio muzika jiems didelis atradimas. Anot pianistų, programai pasirinktas Čiurlionio kūrinys kupinas „rafinuotos, postromantizmu alsuojančios melodinės linijos“, kurį atliekant net ir fortepijonu keturioms rankoms „atsiskleidžia kūrinio charakteris, nuotaikos, intymumas ir elegancija.“

Ketvirtadienio vakarą jaukioje M. K. Čiurlionio namų fortepijono salėje greta intymumo ir elegancijos kupino Čiurlionio kūrinio skambės prancūzų ir italų klasikų M. Ravelio, F. Poulenco ir A. Casella kūriniai. M. K. Čiurlionio namai kviečia drauge pasivaikščioti po XX amžiaus pradžią ir pasiklausyti muzikinių dialogų, gimstančių skambant šių talentingų kompozitorių kūriniams. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“. Šis pianistų A. D’Onofrio ir C. Soviero atliekamas muzikinis dialogas tikrai palies švelniausias ir geriausias klausytojų sielos stygas bei pasieks tolimiausias širdies kerteles.

M. K. Čiurlionio namų projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ koncertai yra nemokami. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba. Koncertas yra Vilnius 700 programos dalis.

Durys atidaromos 20 min. prieš koncertą. Išankstinė registracija nevykdoma. Plačiau www.mkcnamai.lt


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą