en
Dovana Čiurlionio gimtadieniui

M. K. Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11, Vilnius) rugsėjo 10 d. 18 val. atidaroma Stanislovo Žvirgždo fotografijų paroda „M. K. Čiurlionis ir Vilnius“ ir pristatoma to paties pavadinimo knyga. Renginys skiriamas 144-ajam Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadieniui.

Čiurlionio namai pasitikdami dailininko ir kompozitoriaus gimtadienį š.m. rugsėjo 10 d. 18 val. kviečia į fotomenininko, nacionalinės premijos laureato, fotografijos istoriko Stanislovo Žvirgždo fotografijų parodą ir knygos pristatymą „M. K. Čiurlionis ir Vilnius“.

Pasižvalgius po Vilnių galima atsekti mažne 44 vietas, kur M. K. Čiurlionis gyveno, lankėsi, muzikavo, dalyvavo posėdžiuose, rėmino savo paveikslus, nuo aukštumų žvalgėsi į miestą, mokėsi lietuvių kalbos ar fotografavosi, nors atminimo lentos įrengtos tik trejose vietose.  Paskutinį kartą, jau po mirties, 1911 m. kovo 30 d. Čiurlionis atvežamas į Vilnių ir kitą dieną atgula Rasų kapinių kalnelyje, nuo kurio jis ir dabar žvalgosi į Vilniaus miestą.

Parodoje pristatomos fotografijos, aplankius ir įamžinus su Čiurlioniu susijusias vietas Vilniuje, kurias papildo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Vilniuje gyvento laikotarpio nuotraukos ar atvirukai.

Knygoje „M. K. Čiurlionis ir Vilnius“ pateikiamos keturiasdešimt keturios 2016–2018 m. Stanislovo Žvirgždo sukurtos fotografijos. Reflektuodamas M. K. Čiurlionio kūrybą, autorius fotografijose metaforiškai naudoja dailininko pamėgtus simbolius: vieniši žmonės, paukščiai, keisti debesys, dailininko pamėgta žuvėdra ant pirmosios pavardės raidės ir kt. Fotografas vengia grynai dokumentinių kadrų, kiek įmanoma mėgindamas užčiuopti laikmečio dvasią.  

S. Žvirgždas – vienas geriausių Lietuvos fotografijos žinovų, žymiausių peizažo fotografijos meistrų, ryškų pėdsaką palieka ir jo, kaip fotografijos kritiko ir istoriko, veikla. Menininkas yra daugelio fotografinių leidinių sudarytojas, knygų vertėjas, straipsnių ir jų rinkinių apie Lietuvos fotografijos istoriją autorius ir bendraautoris.

Parodos atidaryme dalyvaus Spaudos fotografų klubo prezidentas J. Staselis, fotomenininkas A. Aleksandravičius, leidinio rėmėjai – Vilniaus klubo nariai. Muzikinėje renginio dalyje dalyvaus dainininkė, nacionalinės premijos laureatė A. Krisčiūnaitė, pianistas R. Zubovas.

Parodos metu bus galima įsigyti knygą „M. K. Čiurlionis ir Vilnius“.

Paroda veiks iki lapkričio 1 d.

Daugiau informacijos Čiurlionio namai FB paskyroje: https://www.facebook.com/MKCnamai/?ref=br_rs

M. K. Čiurlionio namų informacija


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą