en
Edukacijos kviečiančios keliauti skirtingais Čiurlionių gyvenimo etapais

M. K. Čiurlionio namų parengti edukaciniai užsiėmimai kviečia keliauti skirtingais Sofijos ir Konstantino Čiurlionių gyvenimo etapais. Turtingas, daugiaplaniškumu ir dialogiškumu pasižymintis kūrėjų palikimas prasmingai skatins ir ugdys dalyvių smalsumą, norą pažinti Lietuvos istoriją per šių dviejų kūrybingų asmenybių prizmę.

Darbų laboratorijos, kūrybos ypatumų, stiliaus raidos ir mažiau didžiajai visuomenės daliai pažįstamų veiklos ypatybių pristatymas ne tik skatins mokinių iniciatyvumą, kūrybiškumą, norą domėtis istorinėmis asmenybėmis, bet taip pat leis pažvelgti į jas šių dienų kontekste. Kokį įspūdį tada ir dabar Čiurlionio asmenybė ir jo kūryba darė jį pamačiusiems ir vis dar daro jį pažinusiems? Kokį pėdsaką istorijoje paliko Sofijos estetinės minties ir teorinės savivokos reformos bei kaip jos veikia šiandien?

M. K. Čiurlionio namų siūlomi keturi kūrėjų pažinimo spektrai – kultūros paveldo, literatūros, dailės ir muzikos – užtikrins tinkamiausios programos, atitinkančios dalyvių poreikius, pasirinkimą. Edukacinius užsiėmimus vedantys pianistas Rokas Zubovasaktorė-režisierė Livija Krivickaitė ir smuikininkė-pedagogė Milda Pleitaitė prasmingai išpildys interesantų poreikius, atsižvelgdami į tuo laiku vyravusias tendencijas ar istorinius momentus bei pritaikydami programos turinį pagal individualius reikalavimus.

Šiuo metu M. K. Čiurlionio namuose teikiamos šios nuotolinės ir vietinės edukacinės programos:

Literatūra: „Meilė – pakeitusi gyvenimus. Sofija ir Konstantinas Čiurlioniai“

Apsigyvenęs Vilniuje M. K. Čiurlionis sutinka Sofiją Kymantaitę – asmenybę, tapusią artimiausiu jo žmogumi. Netrukus po Antrosios lietuvių dailės parodos atidarymo Čiurlionis pasikvietė Sofiją į savo nuomojamą kambarėlį Andrejevo gatvėje (dabartinėje Savičiaus g., kur šiuo metu yra įsikūrę Čiurlionio namai). Būtent šiame kambaryje, kuriame iš tiesų lankėsi Sofija ir skleidėsi šių žmonių istorijos pradžia, vyksta ši edukacinė programa. Užsiėmimo metu mokiniai kviečiami įsijausti į Sofijos ir Konstantino vaidmenis, kartu skaityti istorinius, jų meilę liudijančius laiškus bei juos aptarti, nagrinėti.

Skirta klasėms: 4-12
Užsiėmimą veda profesionali aktorė, režisierė Livija Krivickaitė
Paslaugos užsakymas

Literatūra: „Nepažintas Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės pasaulis“ (Nuotolinė paslauga)

Ši interaktyvi, teatralizuota edukacija sausus faktus paverčia gyvybingos, įkvepiančios asmenybės veidu, o Sofija ir Konstantinas nušvinta naujoje, dar nematytoje šviesoje, dalinantis mintimis bei jausmais, diskutuojant apie girdėtus istorinius faktus bei Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės gyvenimą ir kūrybą. Edukacinis užsiėmimas kviečia moksleivius atrasti savo asmeninį indėlį, kuriant šiandienos Lietuvą.

Skirta klasėms: 5-12
Užsiėmimą veda profesionali aktorė, režisierė Livija Krivickaitė
Paslaugos užsakymas

Muzika: „M. K. Čiurlionio muzikos pasaulis“

M. K. Čiurlionis iki šių dienų išlieka labiausiai pasaulyje pripažintu Lietuvos kūrėju – asmenybe, kuri savo kūryba ir esybe paliko nepaprastai gilų įspaudą visoje Lietuvos kultūros raidoje bei lietuviškoje tautinėje savimonėje. Šia programa siekiama suprantamai, patraukliai ir paveikiai supažindinti moksleivius su M. K. Čiurlionio kūryba ir asmenybe. Pažinimo kelionėje kelią nurodys ir žinių pagrindą kurs pianistas, didžiojo Lietuvos genijaus provaikaitis Rokas Zubovas. Derindamas pasakojimą ir skambindamas M. K. Čiurlionio fortepijoninius kūrinius, pianistas pristatys pagrindinius kūrėjo įkvėpimo šaltinius, nuspalvinančius visą jo muzikinę ir dailės kūrybą, padės suprasti jo muzikos ir dailės kūrinių kalbą ir simboliką, atskleis muzikos ir dailės bendrystės aspektus.

Ši edukacinė paslauga taip pat gali būti teikiama ir nuotoliniu būdu – Čiurlionio muzikos pasaulis ekrane“.

Skirta klasėms: 5-12
Užsiėmimą veda pianistas Rokas Zubovas
Paslaugos užsakymas

Kultūros paveldas: „Svečiuose pas Čiurlionį“

Besisvečiuodami jaukiuose, istorinę praeitį menančiuose M. K. Čiurlionio namuose, moksleiviai mokysis drąsiai ir kūrybiškai pažvelgti į M. K. Čiurlionio meninį pasaulį, visada esantį šalia. „Tereikia žengti žingsnį ir leisti sau jame atsidurti“, – teigia programos sudarytoja ir edukatorė Milda Pleitaitė. Autentiški pasakojimai psichologiniu aspektu atskleis menininko asmenybės savitumą, kūrybiškumo ir raiškos galias. Įkvėpti menininko kūrybos ir asmenybės pažinimo, moksleiviai bus atviresni platesniam ir kritiškesniam mąstymui, siekiant kultūros patyrimo ir jos įtraukimo į kasdienį gyvenimą.

Ši edukacinė paslauga taip pat gali būti teikiama ir nuotoliniu būdu.

Skirta klasėms: 1-2
Užsiėmimą veda Milda Pleitaitė
Paslaugos užsakymas

Atkreipiame dėmesį, kad Kultūros pasas administruojamas, paslaugos rezervuojamos ir užsakomos per švietimo sistemą www.kulturospasas.lt, apmokėjimai atliekami pagal sistemoje esančius užsakymų duomenis. Dėl papildomos informacijos ar laiko rezervavimo taip pat galima kreiptis el. paštu mkc.namai@gmail.com

Plačiau apie kitas Čiurlionio namuose teikiamas paslaugas, vykdomas veiklas galite rasti čia: Edukacija | Ekskursijos | Renginiai


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą