en
Festivalio „XX Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ uždarymo koncerte Čiurlionio „Kyrie“, „Anoj pusėj Nemuno“, „Beauštanti aušrelė“ ir „Oi, giria, giria“

XX tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, kiekvieną vasaros savaitgalį muzikos mylėtojus kvietęs į aukščiausio profesionalumo koncertus sakralinėje Druskininkų Švč. Mergelės Marijos bažnyčios ir kitose erdvėse, artėja į pabaigą.

Rugsėjo 22-ąją, kai minima genialaus kūrėjo  M. K. Čiurlionio gimimo data, kviečiame į festivalio uždarymo koncertą – Šiaulių kamerinis choras „Polifonija“, savo profesionalumu ir programos įvairove garsėjantis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, koncertinėje programoje Druskininkuose atliks net keturis M. K. Čiurlionio kūrinius: „Kyrie“, „Anoj pusėj Nemuno“, „Beauštanti aušrelė“ ir „Oi, giria, giria“.

„Kažkaip savaime susidėliojo, kad festivalį užbaigiame rugsėjo 22-ąją – dieną, kai minime genialaus kūrėjo M. K. Čiurlionio gimimo datą, – pastebi Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė. – Formuojasi nauja tradicija ir tai tikrai yra labai simboliška ir prasminga, kad tą dieną skamba monumentali choro muzika, kuriai Čiurlionis skyrė ypatingą dėmesį, pamatęs, kad lietuviškiems chorams trūksta gero tautiško repertuaro. Gal ne visi ir žino, kad įvairiapusiais talentais žibėjęs kūrėjas kiekvienai savo sukurtai chorinei dainai netgi piešė vinjetę.“

Kone pusę amžiaus gyvuojantis Šiaulių valstybinis kamerinis choras Polifonija saugo tradicijas ir atsiveria naujiems toliams. Kadaise gyvam atlikimui prikėlęs senąją dvarų ar religinę muziką, neseniai choras pateikė staigmenų, pasirodydamas esantis kitoks – šiuolaikiškas, naujais meniniais sprendimais įsiliejantis į šiandieninį chorinės muzikos kontekstą. 

Choras nuolat koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse, diriguojant garsiems šalies ir užsienio dirigentams, aktyviai koncertuoja su Lietuvos bei užsienio profesionalais – orkestrais, ansambliais, instrumentalistais bei solistais.

Naujausias pripažinimas – 2021 m. laimėta I vieta Tarptautiniame stačiatikių sakralinės muzikos konkurse „Hajnowka“, dalyvaujant profesionalių chorų kategorijoje.

RUGSĖJO 22 d., ketvirtadienis, 19.30 val. Festivalio uždarymo koncertas Druskininkų bažnyčioje.
Facebook

Organizatorius Druskininkų savivaldybė ir Druskininkų kultūros centras
Festivalio sumanytojas Lietuvos muzikų rėmimo fondas
Partneris Lietuvos nacionalinė filharmonija 
Globėjas klebonas Vaidas Vaišvilas
Finansuoja LTKT


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą