en
„Ištikimosios. Solveiga ir Sofija“ monospektaklių premjeros M. K. Čiurlionio namuose

M. K. Čiurlionio namai kviečia į meninės programos „Ištikimosios. Solveiga ir Sofija“ monospektaklių „Sofija. Laukimas“ ir „Solveiga. Laiškai Perui“ rodymus Vilniuje rugpjūčio 24 ir 29 dienomis.

Šios meninės programos pristato dviejų likimo nepalaužtų moterų, Sofijos ir Solveigos, įprastai liekančių savo mylimų vyrų – M. K. Čiurlionio ir Pero Giunto – šešėlyje, portretus. Birželio mėnesį, VI-ojo SOFIJOS festivalio metu, pirmą kartą parodyti monospektakliai, rugpjūčio mėnesį debiutuoja M. K. Čiurlionio namuose, specialiai juos pritaikius šių išskirtinių namų interjerui ir memorialiniam M. K. Čiurlionio kambariui.

„Sofija. Laukimas“
2023.08.24 18:00
Renginys nemokamas
Būtina išankstinė registracija (ČIA).

Iš Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės laiškų ir raštų sudėtas pasakojimas apie vienos iškiliausių Lietuvos moterų didele netektimi pažymėtą gyvenimą. Po mylimo vyro mirties pasirinkusi gyventi už du, savo kūryba, atsidavimu Lietuvai, kultūrai ir menui, Sofija įrodė, kad su M. K. Čiurlioniu išgyventi stiprios meilės ir kūrybinės bendrystės jausmai buvo neišsemiamas stiprybės šaltinis, leidęs nepasiduoti skausmui. Vakaro metu skambančios M. K. Čiurlionio muzikos užuominos – tai  visada kažkur greta esančio mylimojo palaikymas, kurį Sofija jautė, kuriuo kliovėsi visus 47 našlystės metus.

Kūrybinė komanda:
Livija Krivickaitė (scenarijaus autorė ir režisierė);
Vaiva Kvedaravičiūtė (aktorė, Sofija);
Rokas Zubovas (fortepijonas);
Vytautas Oškinis (fleita).

„Solveiga. Laiškai Perui“
2023.08.29 18:00
Renginys nemokamas
Be išankstinės registracijos

Pasirodyme latvių poetės Arijos Elksnės poetiniai tekstai persipina su norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego muzika. Solveiga – klajojančio svajoklio, mylimojo Pero Giunto laukianti moteris. Besąlygiškai mylinčios, visą gyvenimą laukti pasiryžusios Solveigos portretas ir poetės Arijos Elksnės tekstai siekia rasti atsakymus, įprasminančius gyvenimą. Pralaimėjusiųjų šioje istorijoje nėra, net jeigu Pero ir Solveigos ryšys tėra iliuzija. 

Kūrybinė komanda:
Regina Šaltenytė (aktorė, Solveiga);
Sonata ir Rokas Zubovai (fortepijonas);
Žilvinas Brazauskas (klarnetas).


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą