en
Kultūros naktis 2019 Čiurlionio namuose: Ataidintys Druskininkų peizažai

„Dabar, parvažiavęs į Druskininkus, baisiai užsidegu gamtą studijuoti. Jau antra savaitė nutapau po keturis penkis peizažus. Nutapiau keturiasdešimt vienetų. Kai kurie, galimas dalykas, yra labai geri“ M. K. Čiurlionis

„Ataidintys Druskininkų peizažai“ – M. K. Čiurlionio namų (Savičiaus g. 11, Vilnius) inicijuotas renginys, skirtas festivaliui Kultūros naktis 2019, kuris šiemet vyks naktį iš birželio 14 į 15 d. Renginio lankytojai galės apžiūrėti M. K. Čiurlionio reprodukcijų parodą „Atsiųsta iš Druskininkų“. Tai – unikali galimybė „prisiliesti“ prie genijaus darbų, sukurtų dailininko tėvų namų šilumos aplinkoje.

Tapyba M. K. Čiurlionis užsiiminėjo šešerius metus (1903–1909). Nemaža tapybos darbų dalis sukurta vasaromis, atostogaujant Druskininkuose. Čiurlionio darbuose pasireiškia dėmesys gimtojo krašto gamtai ir tautinei Lietuvos praeities kultūrai. Taip pat matosi ryškiai savitas erdvės suvokimas, sukeliantis vaizdo, tapyto lyg iš paukščio skrydžio, įspūdį. Paveikslams suteikiamas kosminio regėjimo, gilaus vidinio susikaupimo atspalvis.

Parodą palydės šiuolaikiškų Čiurlionio muzikos interpretacijų įrašai. O vakaro kulminacija –koncertas „Ataidintys Druskininkų peizažai“, kuris prasidės 23 val. Svečias iš Prancūzijos, dainininkas, gyvosios elektroninės muzikos kompozitorius ir atlikėjas, neo–flamenko šokėjas, aktorius, poetas Phil Von ir M. K. Čiurlionio tyrinėtojas, pianistas pr. Rokas Zubovas kartu pakvies į muzikinę meditaciją, kurioje skambės Čiurlionio kūrinių ir aplinkos garsai.

Daugiau apie renginį http://mkcnamai.lt/lt/renginiai/muzikine-meditacija-su-sveciu-is-prancuzijos-phil-von-ataidantys-druskininku-peizazai/

RENGINYS NEMOKAMAS.

Apie menininką Phil Von

Per trisdešimtį kūrybinės veiklos metų prancūzų daugiabriaunis menininkas Phil Von savo darbus žiūrovams yra pristatęs įvairiausiose teatrų bei koncertų rūmų scenose ir netikėtose erdvėse Europoje ir už jos ribų. Muziko vardas yra taip pat siejamas su klasikinio flamenko šokiu ir su savita „elektro-flamenko” technika, kurios stilių Phil Von sukūrė ir išplėtojo su 1987 m. Londone įkurta teatro muzikos trupe „Von Magnet“, savo performansais pelniusia muzikos, performansų  ir teatro žinovų pripažinimą visoje Europoje.

2015 m. įkūrė ir vadovauja duetui META MEAT grupei, jau gerai žinomai Europoje.

2018 m. debiutavusiai Lietuvoje Mėnuo Juodaragis festivalio metu.

Phil Von yra parašęs daugybę įvairių garso takelių vaizduojamojo meno projektams, filmams, šiuolaikinio šokio grupems ir teatro spektakliams, bei režisavo įvairioms Prancūzijos, Portugalijos, Maroko bei Turkijos scenoms ir pritaikė originalius meninio performanso kūrinius. Jis taip pat kūre muziką ir šoko kartu su tokiomis baleto trupėmis kaip: „Kiel Ballet“, „Komische Oper Berlin“, „Gauthier Dance Stuttgart“ ir „Anhaltisches Theatre Dessau“.

Phil Von dirbo su teatro ir šokio trupėmis: „Materia Prima”, “Underclouds“, „Entre Terre”, „U-Structure Nouvelle“ (Prancūzijoje), „Do Theatre“ (Vokietijoje), VSS (Meksikas) ir pan.

2017-18 m., jis sukūrė muziką, scenografiją bei choreografiją spektakliui „Medea written in Rage“. Šis spektaklio premjera įvyko „The Place Theatre“ Londone ir keliauvo po Didžiąją Britaniją.

Nuo 2018 m. Phil Von yra Užupio meno inkubatoriaus menininkas-rezidentas, kartu su Sakurako vadovauja šokio teatrui „Okarukas“, bendradarbiauja su pianistu Roku Zubovu ir rašo muziką projektams Lietuvoje ir užsienyje. 2019 m. Phil Von teatralizuotas muzikos ir šokio monospektaklis “Human. Lost & Found” buvo pristatytas Post galerijoje Kaune ir Mo muziejuje Vilniuje.

Per savo kūrybos metus kompozitorius išleido 14 albumų. Vėliausią jo solo albumą „Made Underclouds”, įrašytą į dvigubą CD, 2019 m. Lietuvoje pristatė garso įrašų studija „Zona Records“.

Daugiau apie Phil Von muzikinę kūrybą: https://metameat.bandcamp.com/releases

Parengta pagal M. K. Čiurlionio namų informaciją


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą