en
Kultūros naktis 2022: Čiurlioniški sapnai

Š. m. birželio 17 dieną festivalis „Kultūros Naktis. 2022“ kvies visus vilniečius ir miesto svečius šviesos kupinoje naktyje atrasti naujus Vilniaus kultūrinius horizontus. 

„Bet reikia turėti šviesą su savimi, iš savęs, kad šviestum tamsybėse visiems ant kelio stovintiems, kad jie išvydę patys rastų šviesos savyje ir eitų (savo) keliu, kad nestovėtų tamsybėse, lyg nežinodami, kur privalo eiti, nes tokius audra lengvai nusineša, ir neišvysta jie šviesos, kuri po audros pasirodo (vėl) nauja ir graži. Šviesa prieš audrą, audra, ir po audros šviesa – taip nuo pasaulio pradžios.“ – M. K. Čiurlionis

Šia proga M. K. Čiurlionio namai bendradarbiaudami su Rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ aktoriais, režisiere Livija Krivickaite ir visuomenininke Deinora Rudėnaite parengė dvi patyrimines programas.

Ar kada nors teko sapnuoti tokį nuostabų sapną, iš kurio nesinorėjo pabusti? O gal norėjosi keliauti kūrėjo pėdomis, kuris matė ir jautė daugiau? Būtent sapnas ir sapnuose slypintys kūrėjo atminties momentai šių dviejų programų – „Brendant sapnais“ ir „Laiškai iš sapno“ – atspirties taškas.

„[…] Sėskim čia, nusiimk skrybėlę ir klausykimės. Žemai po mumis visas pasaulis, tokios mažytės švarios trobelės, daug, daug; virš mūsų didelis baltas debesis, saulė pasislepė už jo ir pasiuntė plačius spindulius į visas dangaus šalis. Aplink tyla – ošimas, tai eglės. Sėskim, klausykim.“ – M. K. Čiurlionis

I. Paroda-patyrimas „Brendant sapnais“ M. K. Čiurlionio namų rūsyje | Kultūros Naktis 2022
Veiks 2022.06.17 18:00-23:00

„Brendant sapnais“ – tai patyriminė instaliacija, kurios eksponatai kalba žmogui – nepakeičiamam šio įvykio subjektui. Šioje parodoje esminė žiūrovo užduotis – asmeninis dialogas, savų emocijų patyrimas, neskaičiuojant laiko, pilnai išgyvenant ir mėgaujantis ramybės minutėmis parodos erdvėje.

➤ Paroda veiks iki birželio 24 d. (I-V 11:00-18:00)

II. Rekreacinis vyksmas: „Laiškai iš sapno“ | Kultūros Naktis 2022 Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 15).

2022.06.17
➤ Pirmasis pasirodymas – 20:00;
➤ Antrasis pasirodymas – 22:00.

Kūrybinė komanda:
➤ Muzikinio takelio autorius ir atlikėjas – pianistas Rokas Zubovas;
➤ Idėjos autorė ir režisierė – Livija Krivickaitė;
Rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“ aktoriai – Eglė Agota Matulytė, Veronika Tarasevičiūtė-Šiaulytienė, Adelina Skalandytė, Domas Šiaulytis;
➤ Užkadrinis balsas – Arnis Aleinikovas.

Projekto vykdytojas:
M. K. Čiurlionio namai Vilniuje;
Rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“.

III. M. K. Čiurlionio namų ekspozicijos salėję taip pat veiks M. K. Čiurlionio vasaros kompozicijų paroda „Atrandant Čiurlionio „Jūrą“. Šioje parodoje punktyru nužymėta menininko kūrybinėje laboratorijoje vykusi jūros vaizdavimo metamorfozė. Pirmieji jūros vaizdai Čiurlionio kūryboje atsiranda vos jam pradėjus piešti muzikos studijų Leipcigo muzikos akademijoje laikotarpiu, kada kalėdinių atostogų metu jis, kovodamas su vienatve, nusiperka dažų ir pradeda tapyti. Šiuos etiudus dar mažai kas sieja su brandžiu Čiurlionio tapybos pasauliu, bet jau čia galime pajusti dailininko jautrų gamtos grožio pergyvenimą. 


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą