en
Kviečiama įprasminti Druskininkams nusipelniusių žmonių, tokių kaip Čiurlionis, atminimą

Druskininkų savivaldybė kviečiame įamžinti žymių druskininkiečių atminimą, įrengiant mažosios architektūros elementus.

Po ilgų diskusijų su aktyviais bendruomenės nariais,  priimtas sprendimas Druskininkuose įrengti mažosios architektūros elementus, tokius kaip suoleliai ir kt., kurie įprasmintų žymių druskininkiečių atminimą.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero R. Malinausko, praėjusiais metais kartu su verslu buvo sukurta skulptūra „Sūrutis“, o šiais metais verslas ir bendruomenė kviečiami sukurti išskirtinius mažosios architektūros elementus, kurie būtų atminimo ir pagarbos ženklas kurortą garsinusiems asmenims.

Siūloma įamžinti šių garsių žmonių atminimą:

  • M. K. Čiurlionis – žymiausias Lietuvos dailininkas ir kompozitorius, gyvenęs ir kūręs Druskininkuose.
  • K. Dineika – pedagogas, gydomosios kūno kultūros specialistas, mokslininkas. Druskininkų gydomosios kūno kultūros ir klimato terapijos parko (dabar – K. Dineikos sveikatingumo parkas) kūrėjas.
  • A. Dambrauskas – Druskininkų garbės pilietis, vienas žymiausių Lietuvos klasikinės literatūros vertėjų.
  • Ž. Lipšicas – Druskininkuose gimęs skulptorius, žymus kubizmo atstovas.
  • J. Pilsudskis – Lenkijos maršalas, Abiejų Tautų Respublikos atkūrimo iniciatorius, tarpukario Druskininkų garbės pilietis.
  • I. Fonbergas – Vilniaus universiteto profesorius, chemikas, ištyręs Druskininkų mineralinio vandens gydomąsias savybes.

Žemėlapį, kur numatyta statyti mažosios architektūros elementus, galima rasti – ČIA

Idėja susidomėję asmenys – verslininkai, bendruomenės nariai ar jų sutelkta komanda – iki kovo 17 dienos kviečiami išsirinkti asmenybę, kurios atminimą norėtų įamžinti, ir el.paštu info@druskininkai.lt pateikiti idėją, kurią planuoja įgyvendinti ir finansuoti.

Meras R. Malinauskas pažymi, kad savivaldybė sudarys komisiją iš architektūros, verslo, meno atstovų, kurie bendraus su idėjų autoriais, patars ir pakonsultuos.

„Mažosios architektūros elementai turėtų atspindėti konkrečias asmenybes. Viskas priklauso nuo kūrėjų fantazijos. Laukiame iniciatyvų ir pasiūlymų“ – sakė R. Malinauskas.

Publikuota: www.druskininkusavivaldybe.lt


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą