en
„LEGENDOS. Lietuvių kompozitorių muzika violončelei ir fortepijonui“

Vilniuje klasikinės muzikos mylėtojams duris atveria nauja koncertinė erdvė. „Helios City“ komplekse (Savanorių pr. 1), antrajame aukšte įsikūrusiame fortepijonų salone „Organum“ įrengta jauki, puikios akustikos kamerinės muzikos salė tikrai gali tapti mėgstama melomanų susirinkimo vieta. Šioje salėje, išsiskiriančioje urbanistine aplinka, jau šį antradienį, rugsėjo 28 dieną, 19 val. klausytojai išgirs unikalią muzikinę programą.

Violončelininkas Gleb Pyšniak ir pianistas Rokas Zubovas kviečia klausytojus į nepaprastą muzikinę kelionę, į vieną „Legendą“ apjungiančią lietuviškos muzikos pradžios atšvaitus ir keturių iškilių šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių balsus koncerte „LEGENDOS. Lietuvių kompozitorių muzika violončelei ir fortepijonui“.

Koncerto programoje skambės M. K. Čiurlionio ir keturių šiandienos Lietuvos kompozitorių – Anatolijaus Šenderovo, Vidmanto Bartulio, Vytauto Barkausko ir Fausto Latėno kūriniai. Pastaruosius keturis kompozitorius charakterizuoja kūrybinės drąsos ir savo individualaus balso puoselėjimas. Kiekvienas jų pastaraisiais dešimtmečiais tapo neatsiejama Lietuviškos muzikinės tapatybės dalimi, ir taip pat kiekvienas jų paliko kūrinius violončelei ir fortepijonui, kuriuos jau dabar galima vadinti lietuviškosios muzikinės kultūros aukso fondu. Skirtingos apimties, skirtingo žanro kūrinius violončelei ir fortepijonui, savitus garso kosmosus, bylojančius apie supančio pasaulio prasmes, atskleidžiančius paslaptingą grožį, pasakojančius įstabias legendas atliks Lietuvos muzikos pasaulyje žinomi ir vertinami atlikėjai Gleb Pyšniak (violončelė) ir Rokas Zubovas (fortepijonas).

Pasakodamas apie programos atsiradimą, pianistas Rokas Zubovas užsimina, kad „programai „Legendos“ pavadinimas gimė labai spontaniškai bet ir kartu organiškai. Žmogus, peržengęs būties ir nebūties slenkstį staiga tampa legenda. O visi šie keturi iškilūs Lietuvos  kompozitoriai nelauktai ir netikėtai pastaraisiais metais mus paliko. Jie dar ką tiktai buvo mūsų draugai, bendradarbiai, bičiuliai su kuriais bendravome ir drauge keliavome žemiškąją kelionę. Dabar jie tampa atramos taškais, išminties šaltiniais. Su jais dabar galime bendrauti tik muzikos pagalba.”

Gleb Pyšniak – dar būdamas 14 metų, kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir kt.

Pianistas Rokas Zubovas labiausiai klausytojams žinomas savo M. K. Čiurlionio interpretacijomis, yra įrašęs visus kompozitoriaus fortepijoninius kūrinius, net suvaidinęs savo garsųjį protėvį meniniame filme „Laiškai Sofijai“. Pianistas taip pat penkiolika metų rengė tarptautinį kamerinės muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, kuriame kasmet pristatydavo po 7-9 temines kamerinės muzikos programas.

2021 m. rugsėjo 28 d. 19 val. koncertas „Legendos“: Gleb Pyšniak (violončelė) ir Rokas Zubovas (fortepijonas) fortepijonų salone „Organum“, Savanorių pr. 1, Vilnius. Bilietus platina Bilietai.lt

Organizatoriai:

VšĮ „Impetus musicus“

Fortepijonų salonas „Organum“

Daugiau informacijos www.impetus.lt


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą