en
Nauja M. K. Čiurlionio namų teatralizuota edukacinė programa „Meilė – pakeitusi gyvenimus“

M. K. Čiurlionio namai pristato naują teatralizuotą edukacinę programą „Meilė – pakeitusi gyvenimus. Sofija ir Konstantinas Čiurlioniai“, kurią šiais metais, patvirtino Kultūros paso ekspertų komisija ir įtraukė į bendrą Kultūros paso paslaugų rinkinį.

Teatralizuotą edukaciją „Meilė – pakeitusi gyvenimus. Sofija ir Konstantinas Čiurlioniai“ veda profesionali aktorė bei režisierė Livija Krivickaitė, kuri pasitelkdama profesijos subtilybes pasakoja apie Sofijos ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionių gyvenimą bei kūrybą. Edukacijos vieta – M. K. Čiurlionio kambarys, kuriame Sofija Kymantaitė iš tiesų lankėsi, jame skleidėsi šių žmonių istorijos pradžia. Edukacijos metu mokiniai yra įtraukiami į jos eigą, kviečiami įsijausti į Sofijos ir Konstantino vaidmenis, kartu skaityti M. K. Čiurlionio laiškus ir Sofijos Kymantaitės–Čiurlionienės atsiminimus. Edukacijos pabaigoje mokiniai kviečiami dalintis mintimis bei jausmais, skatinami diskutuoti apie girdėtus istorinius faktus bei dviejų iškilių asmenybių susitikimą, kuris pakeitė jų gyvenimus. Edukacija lengvai pritaikoma skirtingoms amžiaus grupėms.

Skirta klasėms: 4-12
Renginio kalendorius: 
lapkričio 21-25, 28-30 d.
Renginio užsakymas – ČIA.

Šiuo metu M. K. Čiurlionio namai teikia šešias, skirtingo profilio, edukacines programas apimančias kultūros paveldo, literatūros, dailės ir muzikos sritis. M. K. Čiurlionio namų parengti edukaciniai užsiėmimai kviečia keliauti skirtingais M. K. Čiurlionio gyvenimo etapais, pristato turtingą kūrėjo muzikos kūrinių laboratoriją, kūrybos ypatumus, stiliaus raidą bei skatina mokinių iniciatyvumą, kūrybiškumą, norą domėtis istorinėmis asmenybėmis bei jų dairbais. 

Teikiamos edukacinės paslaugos:

Ši interaktyvi, teatralizuota edukacija sausus faktus paverčia gyvybingos, įkvepiančios asmenybės veidu, o Sofija ir Konstantinas nušvinta naujoje, dar nematytoje šviesoje. Edukaciją kuruoja profesionali aktorė, režisierė Livija Krivickaitė, kuri pasitelkdama profesijos subtilybes kuria performatyvų pasakojimą, skatinantį mokinių iniciatyvumą bei įsitraukimą – dalintis mintimis bei jausmais, diskutuoti apie girdėtus istorinius faktus bei Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės gyvenimą ir kūrybą. Edukacinis užsiėmimas kviečia moksleivius atrasti savo asmeninį indėlį, kuriant šiandienos Lietuvą.

Skirta klasėms: 5-12

M. K. Čiurlionis iki šių dienų išlieka labiausiai pasaulyje pripažintu Lietuvos kūrėju – asmenybe, kuri savo kūryba ir esybe paliko nepaprastai gilų įspaudą visoje Lietuvos kultūros raidoje bei lietuviškoje tautinėje savimonėje. Šia programa siekiama suprantamai, patraukliai ir paveikiai supažindinti moksleivius su M. K. Čiurlionio kūryba ir asmenybe. Pažinimo kelionėje kelią nurodys ir žinių pagrindą kurs pianistas, didžiojo Lietuvos genijaus provaikaitis Rokas Zubovas. Derindamas pasakojimą ir skambindamas M. K. Čiurlionio fortepijoninius kūrinius, pianistas pristatys pagrindinius kūrėjo įkvėpimo šaltinius, nuspalvinančius visą jo muzikinę ir dailės kūrybą, padės suprasti jo muzikos ir dailės kūrinių kalbą ir simboliką, atskleis muzikos ir dailės bendrystės aspektus.

Skirta klasėms: 5-12

Besisvečiuodami jaukiuose, istorinę praeitį menančiuose M. K. Čiurlionio namuose, moksleiviai mokysis drąsiai ir kūrybiškai pažvelgti į M. K. Čiurlionio meninį pasaulį, visada esantį šalia – „tereikia žengti žingsnį ir leisti sau jame atsidurti“, – teigia programos sudarytoja ir edukatorė Milda Pleitaitė. Autentiški pasakojimai psichologiniu aspektu atskleis menininko asmenybės savitumą, kūrybiškumo ir raiškos galias. Įkvėpti menininko kūrybos ir asmenybės pažinimo moksleiviai bus atviresni platesniam ir kritiškesniam mąstymui, siekiant kultūros patyrimo ir jos įtraukimo į kasdienį gyvenimą.

Skirta klasėms: 1-2

Edukaciniai užsiėmimai gali vykti tiek atvykus į M. K. Čiurlionio namus, tiek nuotoliniu būdu.

Atkreipiame dėmesį, kad Kultūros pasas administruojamas, paslaugos rezervuojamos ir užsakomos per švietimo sistemą www.kulturospasas.lt, apmokėjimai atliekami pagal sistemoje esančius užsakymų duomenis. Dėl papildomos informacijos ar laiko rezervavimo taip pat galima kreiptis el. paštu mkc.namai@gmail.com

Edukacinės vaizdo pamokos M. K. Čiurlionio etiudai su pianistu Roku Zubovu

Trisdešimties epizodų muzikinė-edukacinė laida kviečia detaliau įsigilinti į dinamišką ir spalvingą M. K. Čiurlionio kūrybos pasaulį. Šių muzikinių susitikimų forma Čiurlionio namai Vilniuje siekia papildyti ir praplėsti Čiurlionio kūrybos pažinimo spektrą, sukuriant patrauklų informacijos pateikimo formatą, kuriuo savarankiškai naudotis ar į atitinkamus mokymosi procesus įtraukti galėtų ir nuotoliniu būdu dirbantys muzikos pedagogai, ir moksleiviai, ir Čiurlionio muzikos mylėtojai.

Edukacinė laida pritaikyta savarankiškam mokymuisi.
Laidos epizodų kalba – lietuvių (su angliškais subtitrai).
Laidos grojaraščio nuoroda – ČIA.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą