en
Paskelbtas M. K. Čiurlionio kelio ženklo ir ženklinimo sistemos sukūrimo konkurso nugalėtojas

Rugsėjo 19 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius)  vykusiame baigiamajame nacionalinio M. K. Čiurlionio kelio (toliau – Čiurlionio kelias) ženklo ir ženklinimo sistemos sukūrimo konkurso renginyje buvo paskelbti I, II vietos laimėtojai bei publikos numylėtinis. I-ąją vietą užėmė Naglio Baltušniko sukurtas 47-asis pasiūlymas.

I vietos laureato Naglio Baltušniko sukurtas ženklas

Konkurso laureatai

Po II-jo konkurso renginio, rugpjūčio 22 d. vykusio Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34 a, Palanga), Čiurlionio kelio partnerių ir Lietuvos dizaino asociacijos išrinkta 5 narių komisija kruopščiai peržvelgė ir vertino visus 54 menininkų atsiųstus 113 ženklų pasiūlymų. Ženklus vertino: Daina Kamarauskienė (Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus generalinė direktorė), Alfredas Jomantas (Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Tarptautinių ryšių ir paveldo sklaidos skyriaus vedėjas), Giedrė Lisauskaitė-Jonušienė (kūrybinės studijos „Brandworks“ bendraįkūrėja ir kūrybos vadovė), Saulius Valius (dizaineris,  M. K. Čiurlionio draugijos pirmininkas), Rokas Zubovas (M. K. Čiurlionio namų Vilniuje direktorius). Po diskusijų ir balsavimo buvo išrinkti 2 labiausiai kriterijus atitinkantys ženklai: II-ąją vietą laimėjo Linas Spurga (39 pasiūlymo autorius), o I-ąją vietą – Naglis Baltušnikas (47 pasiūlymo autorius).

II-osios vietos laureato Lino Spurgos sukurtas ženklas

Komisijos darbo metu plačioji visuomenė galėjo ne tik susipažinti su ženklais ir jų kūrimo idėjomis M. K. Čiurlionio kelio Facebook paskyroje, bet ir balsuoti už jiems labiausiai patikusį ženklą. Rugsėjo 19 d. 00:00 buvo fiksuotas publikos numylėtinis – juo tapo pasiūlymas 09_01, kurio autorius Tauras Česnulevičius. Jo sukurtas vizualas sulaukė virš 1,6 tūkstančio patiktukų Facebook platformoje. Iš viso balsavimo metu vizualai sulaukė 8955 reakcijų.

Publikos numylėtiniu išrinktas Tauro Česnulevičiaus sukurtas ženklas

Lietuvos muziejų asociacija ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus sveikina visus tris laureatus. Primename, kad laimėjusio darbo autorius už ženklo naudojimo vadovo bei pagrindinių ženklinimo sistemos priemonių paruošimą bus apdovanotas 4000 eurų premija. Antrosios vietos laimėtojas – 2000 eurų premija, o publikos numylėtinis – 1000 eurų premija.

Kviečiame laukti ženklų Čiurlionio kelyje

Turėdamas komisijos išrinktąjį ženklą, Čiurlionio kelias gali žengti į naują etapą ir tapti lengviau atpažįstamu kultūrinio turizmo maršrutu, skatinančiu keliaujant iš naujo atrasti ne tik M. K. Čiurlionį, bet ir Lietuvą.

Jau 2024 metais naujuosius ženklus planuojama įrengti prie svarbių M. K. Čiurlionio kelio taškų. Visus Čiurlionio kelio taškus galite rasti www.ciurlioniokelias.lt esančiame žemėlapyje.

Konkurso renginius finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Konkurso renginių rėmėjas – skaitmeninės rinkodaros įmonė „Whatabout“
Konkurso partneris – Lietuvos dizaino asociacija
Čiurlionio kelio operatorius – Lietuvos muziejų asociacija
Čiurlionio kelio koordinatorius 2023 metais – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Čiurlionio kelią įgyvendina partneriai: 
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (M. K. Čiurlionio tapybos ir grafikos galerija Kaune, M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose); Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (Nacionalinė dailės galerija ir Palangos gintaro muziejus); Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas; M. K. Čiurlionio namai (Vilniaus miesto savivaldybė); Druskininkų miesto muziejus (Druskininkų savivaldybė); Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus (Rietavo savivaldybė); Žemaičių dailės muziejus (Plungės rajono savivaldybė); Palangos kurorto muziejus (Palangos miesto savivaldybė); Varėnos kultūros centras (Varėnos rajono savivaldybė); Senosios Varėnos Šv. Mykolo arkangelo parapija; Čiurlionio draugija ir jos skyriai Čiurlionio kelio miestuose.

Čiurlionio kelio projekto veiklas 2022-2024 metais finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos apie LMA: https://museums.lt
Daugiau informacijos apie konkursą: https://ciurlioniokelias.lt/naujienos/startuoja-projektas-kulturos-keliu-aktualizavimas-ciurlionio-kelias/


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą