en
Pavasariniai „Dialogai su Čiurlioniu“: švelnus sapnas ir XX a. pradžia

Pavasariniai „Dialogai su Čiurlioniu“ kvies klausytojus pasivaikščioti po XX amžiaus pradžią ir pasinerti į švelnų vakarinį sapną. M. K. Čiurlionio namuose ne vienerius metus vykdomas muzikinis projektas „Dialogai su Čiurlioniu“, inicijuojantis užsienio šalių atlikėjų įsitraukimą į Lietuvos muzikos pasaulį, įtraukiant Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, šį kartą pristatys tarptautinį pripažinimą pelniusį fortepijoninį duetą „Miroirs“ iš Italijos bei jaunuosius Lietuvos talentus, aktyviai pasirodančius muzikos pasaulio scenose.

Pirmieji vilniečius ir miesto svečius į muzikinį paryžietišką sapną, kupiną lengvumo ir elegancijos, M. K. Čiurlionio namuose pakvies violončelininkas Augustas Gocentas ir pianistė Gabrielė Sutkutė. Kovo 16 d., ketvirtadienį, 18 val. ramioje Savičiaus gatvės prieblandoje susirinkusi publika patirs muzikiniame sūkuryje nusidriekusią ištisą svajonę, pilną kvapnumo ir grožio, plačios jūrų gelmės ir dangaus mėlynumo. Pasak atlikėjų, koncerto „Sapnas Paryžiuje“programa sukurta taip, kad išėję iš salės žiūrovai pažvelgtų į miesto magiją pro savo vaikystės svajų šydą – kur naktis, apsigaubus šilkiniu apsiaustu ir vakarine melodija, mums primins seniai pamirštą sapną.

Balandžio 6 d. 18 val., Didžiojo penktadienio išvakarėse, M. K. Čiurlionio namuose lauks pažintis su įstabiu Italijos fortepijoniniu duetu – pianistais Antonello D’Onofrio ir Claudio Soviero. Lygiaverčiai scenos partneriai, vienodai išsiskiriantys dinamišku šiuolaikinės ir klasikinės muzikos grojimu, apdovanoti nesuskaičiuojama daugybe nacionalinio ir tarptautinio lygio apdovanojimų, svečiuodamiesi Vilniuje atliks koncertinę programą „Vaikštant po XX amžiaus pradžią“ iš pirmosios dueto kompaktinės plokštelės. Greta M. Ravelio, A. Casella ir F. Poulenco pirmą kartą dueto programoje suskambs ir M. K. Čiurlionio Styginių kvarteto aranžuotė.

M. K. Čiurlionio namų projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ koncertai yra nemokami. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba. Durys atidaromos 20 min. prieš koncertą. Išankstinė registracija nevykdoma. Adresas Savičiaus g. 11, Vilnius.

2023.03.16, ketvirtadienis, 18:00 „Sapnas Paryžiuje“ | Augustas Gocentas (violončelė), Gabrielė Sutkutė (fortepijonas)

2023.04.06, ketvirtadienis, 18:00 „Vaikštant po XX a. pradžią“ | Fortepijoninis duetas „Miroirs“ (Italija)


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą