en
Sofijos festivalis Kuliuose atveria istorinės kultūrinės atminties jungtį su Sofija ir Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniais

M. K. Čiurlionio kelio žemėlapyje atrandame Kulius, miestelį Plungės raj. M. K. Čiurlionis ne kartą lankėsi Kuliuose – čia gyveno Sofijos tėvai, Elžbieta ir Leonas Kymantai, apsigyvenę motinos brolio klebono Vincento Jarulaičio namuose. Sofija, padedant dėdei, galėjo lavintis, o būdama 12 metų, Kuliuose susipažino su čia atkeltu jaunu kunigu Juozu Tumu-Vaižgantu – pirmuoju Sofijos lietuvių kalbos mokytoju. Visos šios aplinkybės sukuria ypatingą Kulių miestelio istorinės kultūrinės atminties jungtį su S. Čiurlioniene-Kymantaite ir M. K. Čiurlioniu.

Į Kulius 2019 m. liepą jau trečiąjį kartą sugrįš unikalaus formato Sofijos festivalis. Kuliuose kultūrinį pėdsaką skulptorių darbais, istorinėmis parodomis, klasikinio ir šiuolaikinio meno renginiais jau palikęs festivalis šiemet miestelyje šurmuliuos liepos 21 – 27 dienomis.
Turiningoje bei įvairialypėje kultūros 2019 festivalio programoje – net 70 dalyvių: jaunų ir brandžių menininkų iš 5 pasaulio šalių, kurie dalyvaus daugiau nei 20-yje renginių, dirbtuvių ir susitikimų. Lietuvos Kultūros tarybos paramos dėka visos festivalio patirtys suaugusiems ir vaikams – nemokamos.

Neseniai Kuliuose apsigyvenęs aktorius ir režisierius, Sofijos festivalio meno vadovas Valentinas Masalskis teigia, kad festivalis įkvėpimo semiasi iš šiame krašte svarbų savo gyvenimo tarpsnį praleidusios rašytojos, dramaturgės, visuomenės veikėjos, pedagogės, moterų judėjimo skatintojos, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio žmonos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės. „Mūsų festivalio iniciatyvos yra tarsi Sofijos kultūrinės – švietėjiškos veiklos ir pastangų „užkrėsti kultūra” tęstinumas“, – sako jis.

Festivalio organizatorė Raimonda Masalskienė pažymi, kad pagrindinis festivalio akcentas – įvairialypės kultūros paieškos formos, kuriomis siekiama sudominti tiek mažesnių miestelių, tiek didmiesčių žiūrovus: „Norime paneigti įprastą požiūrį, kad kokybiški kultūros renginiai vyksta tik didmiesčiuose, o juk būtent mažesniam miesteliui festivalis gali suteikti didesnį kultūrinės traukos efektą. Istorinis festivalio kontekstas ne tik inspiruoja turinį, bet ir skatina plėsti mūsų supratimą“.

Išsami festivalio programa:

https://www.sv.cpdev.lt/file/manual/2019%20programa_ekranui%20final.pdf

Festivalio organizatorius – viešoji įstaiga „Domus alba”.

Lietuvos Kultūros tarybos paramos dėka SOFIJOS festivalio Kuliuose patirtys suaugusiems ir vaikams – nemokamos.

Klebonija Kuliuose. Rasos Augutytės fotografija


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą