en
Tęstinis projektas „Susitikimai su Čiurlioniu“ sugrįžta su nauja programa „Pasakos Vilniui“

Jau trečius metus M. K. Čiurlionio namų Vilniuje rengiamas meninis-edukacinis projektas „Susitikimai su Čiurlioniu“ sugrįžta su nauja kultūrine programa „Pasakos Vilniui“. Švenčiant Vilniaus miesto 700-ąsias metines, projektas kvies Vilniaus mieste esančius vaikų dienos centrų lankytojus ir Lietuvoje apsigyvenusias ukrainiečių šeimas bei jau čia besimokančius moksleivius dalyvauti meninėse-edukacinėse veiklose autentiškoje M. K. Čiurlionio namų aplinkoje.

Projektas vykdomas bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe, Vilniaus miesto vaikų dienos centrais, nevyriausybine organizacija „Gelbėkit vaikus“ ir VŠĮ „Gravitas Schola“. Įgyvendinant šių metų projekto veiklas – „Miesto pilies pasakos“, „Dainos Vilniaus miestui“ ir „Sekretai iš būtųjų laikų“ – talkins etnokultūrologės Justė Šalengienė ir Vera Venckūnaitė-Čepulienė, VšĮ „Stalo teatras“ bei M. K. Čiurlionio namų Vilniuje atstovai. Numatomi devyni renginiai.

Pirmasis renginys – tai meninė-edukacinė programa „Miesto pilies pasakos“, kurią atliks knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ autorė Milda Pleitaitė bei jaunosios kartos pianistas Adomas Pleita. Ar visose pilyse gyvena raštininkai, kuriems įvairias  istorijas pasakoja ten apsilankę dangaus keliauninkai debesys? Tik toje, kurioje bus galima apsilankyti atvykus į renginį. Čia bus pasakojamos istorijos iš M. K. Čiurlionio vaikystės, gyvenimo Vilniuje laikotarpio ir skaitomos pasakos pagal M. K. Čiurlionio paveikslus. Skambės M. K. Čiurlionio muzika, o edukacinėse dirbtuvėse dalyviai turės galimybę teptukų ir dažų pagalba pasveikinti Vilnių, sukurdami čiurlioniškais motyvais puoštą atvirlaiškį. 

Antrasis ciklo renginys – „Dainos Vilniaus miestui“. Tradicinė muzika – ne tik muzikos žanras, bet visa kultūra, verta pažinimo. Renginio metu dalyviai bus pakviesti keliauti į tradicinės muzikos pasaulį ir pažinti jos kontekstus: nuo apeiginių iki lyrinių dainų, nuo skudučių ir kanklių iki armonikos. Etnomuzikologės Justė Šalengienė ir Vera Venckūnaitė-Čepulienė ne tik apžvelgs visą lietuvių etninės muzikos paletę, bet ir pakvies kartu dainuoti, muzikuoti, o gal net ir pašokti. Atskiras dėmesys bus skiriamas dainoms, kuriose minimas Vilniaus miestas – jis dainose atsiskleidžia kaip karinis, prekybos, o kartais ir meilės lūkesčių kupinas valstybės centras.

Trečiasis ciklo renginys  – „Sekretai iš būtųjų laikų“. Šis spektaklis atskleis Lietuvos ir Vilniaus miesto istorijos asmenybes ir epizodus: karalių Mindaugą, Žalgirio mūšį, Barborą Radvilaitę ir Šv. Kazimierą. Spektaklio metu vaikai sužinos, ar karaliui Mindaugui nešlapia buvo sėdėti soste, kur stovėjo Barboros Radvilaitės namai ir kur pasirodė jos dvasia nuliūdusiam Žygimantui Augustui. Spektaklyje „Sekretai iš būtųjų laikų“ vaikai patirs savo krašto, o kartu ir dailės istoriją. Pasak Saulės Degutytės, „enciklopedinis ir „sausas“ istorijos datų pateikimas yra nepatrauklus. Svarbios ir kasdienės, mūsų akimis žvelgiant, egzotiškos praėjusio laiko žmonių buities gyvenimo detalės“. Po spektaklio vyks meninės dirbtuvės spektaklio tema.

Projekto tikslas – suteikti galimybę socialinės atskirties zonoje gyvenantiems, nuo karo bėgusiems ir didesnio visuomenės dėmesio reikalaujantiems vaikams ir jaunimui bei jų šeimos nariams aktyviai dalyvauti kultūriniame Vilniaus miesto gyvenime, per įvairias menines raiškas – teatrą, etnografinę kultūrą, muziką, dailę – patirti vidinį aukštosios kultūros patirties poreikį, artimiau pažinti Vilniaus miesto tema kalbančias skirtingas meno raiškas ir įsitraukti į edukacines veiklas, leidžiančias ugdyti gebėjimą analizuoti, pažinti ir atpažinti, patiems dalyviams tapti proceso kūrėjais. Apsilankymas Vilniaus senamiestyje esančiuose M. K. Čiurlionio namuose renginių dalyviams bus žingsnis Vilniaus istorinių vietų pažinimo link, skatinantis tolimesnį norą pažinti miestą ir tapti kultūros lauko pažinimo dalyviais.

Renginių datos: 

„Miesto pilies pasakos“ – rugsėjo 13 d. 16 val.; 14 d. 15 ir 17 val. – registracija BAIGTA.
„Dainos Vilniaus miestui“ – spalio 11 d. 16 val.; 12 d. 15 ir 17 val. – užpildyti registracijos formą.
„Sekretai iš būtųjų laikų“ – lapkričio 8 d. 16 val.; 9 d. 14 ir 17 val. – užpildyti registracijos formą.

Atkreipiame dėmesį, kad vietų kiekis ribotas, todėl kviečiame registruotis iš anksto. Dėl papildomos informacijos galima kreiptis į projekto koordinatorę Mildą Pleitaitę el. paštu m.pleitaite@gmail.com ar mob. tel. +370 610 60 147.

Rengėjas:
M. K. Čiurlionio namai

Rėmėjas:
Vilniaus miesto savivaldybė

Partneriai:
Vilniaus miesto vaikų dienos centrai
„Gelbėkite vaikus“
VšĮ „Gravitas Schola“
VšĮ „Stalo teatras“

Projekto „Susitikimai su Čiurlioniu“ renginiai „Pasakos Vilniui“ yra Vilnius 700 programos dalis.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą