en
Druskininkų miesto muziejus

M. K. Čiurlionio g. 59, Druskininkai

Tel. (8 313) 51024

El. paštas muziejus@druskininkai.lt

Interneto svetainė www.druskininkumuziejus.lt

Druskininkų miesto muziejus įkurtas 1999 m. XX a. pradžioje statytoje viloje „Linksma“, dar vadintoje Kiersnovskių vila. Yra išlikusių istorinių liudijimų, kad į vilą „Linksma“ M. K. Čiurlionis ateidavo mokyti groti fortepijonu savo jaunystės draugę, vilos savininko jauniausiąją dukterį Gražiną Kiersnovskytę, o su kita seserimi Zofija Kiersnovskyte eidavo tapyti gamtos.

Mūrinis moderno ir neoklasicistinio stiliaus vasarnamis stovi Druskonio ežero šiaurės rytiniame krante, šalia bažnyčios, pačiame miesto centre. Vilos ir aplinkos dermė žavi gyventojus bei kurorto svečius, dėl to ši vieta yra dažniausiai fotografuojama Druskininkuose. Miesto muziejaus pastatą, vilą „Linksma“, galima drąsiai vadinti Druskininkų kurorto vizitine kortele. Muziejuje įrengta vienintelė mieste nuosekli kurorto istorijos ekspozicija, sukaupta vertinga Druskininkų ikonografinė ir archyvinė medžiaga. Druskininkų miesto muziejus didžiuojasi ir savo dailės rinkiniu. Tai – Druskininkų garbės piliečio Petro Viščinio dovanota lietuvių išeivių dailininkų darbų kolekcija, Muziejaus mecenatų Domo Akstino ir Snieguolės Jurskytės – Akstinienės dovanota portretų kolekcija, kurią sudaro A.Varno, R.Čarnos, A.Šakalio, V. Klemkos, Antano Aleksandravičiaus, A.Stankaus – Stankevičiaus, R.Krasninkevičiaus piešiniai ir  litografijos, nežinomų autorių XVIII – XIX a. tapyti didikų portretai, J. Buračo ir kitų lietuvių dailininkų tapybos darbai, žinomų lietuvių autorių bareljefai ir medaliai, medaliai su įžymių asmenybių portretais, sukurti Lietuvos ir kitų šalių dailininkų; nuo XX a. 8 dešimtmečio iki 2000 m. Druskininkuose vykusių plenerų „M.K.Čiurlionio dienos“ dailininkų darbų kolekcija. Muziejuje vyksta daug renginių, koncertų, susitikimų, konferencijų. Išnaudojamos renginiams ir muziejaus aplinkos erdvės. Terasoje, po atviru dangumi, šiltais metų sezonais vyksta kamerinės muzikos koncertai, jau antrą dešimtmetį čia vyksta ir Lietuvos muzikų rėmimo fondo organizuojamo tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“ renginiai, skaitomas eiliuotas žodis.

Muziejus prisistato ir kitose Lietuvos kultūros įstaigose bei užsienyje: iš savo rinkinių yra surengęs ne vieną parodą Lietuvos Nacionalinės UNESCO komisijos parodų salėje, Lietuvos, kaimyninių šalių Baltarusijos, Lenkijos ir Latvijos galerijose bei muziejuose, Lietuvos ambasadose, turizmo centruose.

Muziejaus patalpos atlieka dar vieną reprezentacinę funkciją. Čia vyksta iškilmingų civilinių santuokų registracija.

Muziejaus duris pravėrę lankytojai sako, kad Druskininkai — tai vieta, kur gali atrasti save, atsipalaiduoti, pabūti arčiau gamtos, o, susipažinę su Muziejaus ekspozicijomis, nustemba — laikas tikrai sukasi ratu: seniai išsakytos tiesos aktualios ir netgi madingos šiandien! Todėl šio muziejaus darbuotojai rimtai juokauja: „Miesto muziejuje nebuvai — Druskininkų nepažinai…“

Informacija lankytojams

Darbo laikas:

Pirmadienis – Šeštadienis 10.00 – 18.00 val. 

Muziejus nedirba valstybinių švenčių dienomis.

Neįgaliesiems: muziejaus lankymas pritaikytas judėjimo negalią turintiems lankytojams.

Daugiau informacijos:

www.druskininkumuziejus.lt

https://www.facebook.com/Druskininkumiestomuziejus


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą