en
M.K. Čiurlionio namai


M. K. Čiurlionio namai

Savičiaus g. 11, Vilnius

Tel. +370 646 53 503

El. paštas mkc.namai@gmail.com

Interneto svetainė www.mkcnamai.lt

1995 m. rugsėjo 22 d., minint M. K. Čiurlionio 120–ąsias gimimo metines, Vilniuje atidaryti M. K. Čiurlionio namai yra memorialinis kultūros centras, istorinis pastatas Vilniaus senamiestyje, kur 1907–1908 m. gyveno ir kūrė lietuvių tautos genijus – kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911).

Memorialiniame M. K. Čiurlionio kambaryje eksponuojamos menininko kūrybos pavyzdžiai, istorinės fotografijos, sukurtas laikmečio interjeras, Čiurlionio laikų „C. Bechstein“ firmos pianinas. Kitose Čiurlionio namų erdvėse eksponuojamos aukštos kokybės Čiurlionio darbų reprodukcijos, rengiamos laikinos teminės parodos, vyksta kamerinės muzikos koncertai, kultūros renginiai bei edukaciniai užsiėmimai.

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje teikia visuomenei išsamią informaciją apie M. K. Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą, taip pat organizuoja ir įgyvendina įvairias kultūrinio, meninio, edukacinio, projektinio pobūdžio veiklas susijusias su M. K. Čiurlionio kūrybiniu palikimu ir jo sklaida.

Teikiamos kultūrinės veiklos paslaugos lankytojams:


I. EDUKACIJA

„Čiurlionio muzikos pasaulis“

Meninės–edukacinės programos metu 5 – 12 klasių moksleiviai suprantamai, patraukliai ir paveikiai supažindinami su M. K. Čiurlionio kūryba ir asmenybe. Programoje derinant žodinį pasakojimą ir muzikinę Čiurlionio fortepijoninių kūrinių kalbą, pristatomi pagrindiniai kūrėjo įkvėpimo šaltiniai, muzikos ir dailės kūrinių kalba ir simbolika, atskleidžiami muzikos ir dailės bendrystės aspektai.

Edukaciją veda – pianistas Rokas Zubovas.

Trukmė – 60 min.

Dalyvių sk. – iki 30 asmenų

*Programa įtraukta į bendrą Kultūros paso paslaugų rinkinį.


„Svečiuose pas Čiurlionį“

Edukacinės programos metu 1 – 4 klasių moksleiviai susipažindinami su kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio tapybos kūriniais per interaktyvų, improvizuoto paveikslo kūrimą. Moksleiviams išklausius edukacinę medžiagą – kartu su edukatore išanalizavus eksponatus ir paveikslus – suteikiama galimybė tapti kūrėjais ir savo mintis bei įspūdžius perteikti piešinio pavidalu. Autentiški pasakojimai naudojami, siekiant psichologiniu aspektu, atskleisti menininko asmenybės savitumą, kūrybiškumo ir raiškos galias.

Edukaciją veda – smuikininkė, knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ autorė Milda Pleitaitė.

Trukmė – 60 min.

Dalyvių sk. – iki 30 asmenų

*Programa įtraukta į bendrą Kultūros paso paslaugų rinkinį.


„Šiandien karaliai mums pasakas seka“

Edukacinė–kūrybinė programa skirta jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams supažindins su M. K. Čiurlionio vaikyste. Skaitant artimųjų prisiminimus, ir žiūrint išlikusias šeimos nuotraukas, moksleiviams pristatoma menininko šeima, broliai ir seserys, kuriems jis visą gyvenimą buvo sektinu pavyzdžiu ir jų globėju bei atidžiau pažvelgiama jį supusią aplinką – padavimais apipintą Druskininkų miestą, kuriame prabėgo Čiurlionio vaikystės metai. Per šeimos naratyvą moksleiviai pažins, kas veikė Čiurlionio asmenybės formavimąsi, kas ugdė ir puoselėjo kūrėjo meninius gabumus.

Edukaciją veda – smuikininkė, knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ autorė Milda Pleitaitė.

Trukmė – 60 min.

Dalyvių sk. – iki 25 asmenų


„Mikalojus Konstantinas Čiurlionis kaip visuomeninis ir kultūros veikėjas. Tapatumo ir nacionalumo paieškos“

Edukacinė diskusija skirta 9 – 12 klasių moksleiviams parengta atsižvelgiant į mokyklose dėstomą medžiagą. Diskusijos pagrindinė ašis – visuomeniniai, politiniai reiškiniai tuometinėje XX a. Lietuvoje bei M. K. Čiurlionio įsitraukimas į vykusius procesus. Aptariami pagrindiniai Čiurlionio biografiniai faktai susiję su Lietuvos tautinio atgimimo judėjimu, dailės draugijos veiklomis bei kaip šie gyvenimo momentai atsispindėjo menininko kūryboje.

Diskusija užbaigiama – praktine kūrybine užduotimi „Mano vieta būsimoje visuomenėje“.

Edukaciją veda – Ona Židonytė

Trukmė – 60 min.

Dalyvių sk. – iki 25 asmenų


„Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Laiškai broliui“

Praktinė edukacija skirta 9 – 12 klasių moksleiviams apima M. K. Čiurlionio ir jo bičiulių, iškilių Lietuvos kultūros veikėjų, rašytų laiškų analizę ir praktinę užduotį – laiško rašymą. Moksleiviai supažindinami su pagrindinėmis laiško rašymo subtilybėmis, kalba, struktūra, vėliau įgytas teorines žinias, pritaiko, įsisavina, atliekant praktinę užduotį.

Edukaciją veda – Ona Židonytė

Trukmė – 60 min.

Dalyvių sk. – iki 25 asmenų


„Mikalojus Konstantinas Čiurlionis kaip ‚renesansinė‘ asmenybė“

M. K. Čiurlionio tapybos subtilybes analizuojanti praktinė edukacija skirta skirta 9 – 12 klasių moksleiviams. Užsiėmimo metu moksleiviams pristatomas Čiurlionio tapybos palikimas, meno kūrinių techninės ir simbolinės reikšmės. Edukacija užbaigiam praktine užduotimi, pasirinkta tema –  „Žemė“, „Jūra“, „Visata“.

Edukaciją veda – Ona Židonytė

Trukmė – 60 min.

Dalyvių sk. – iki 25 asmenų

SVARBU: į visas programas būtina išankstinė registracija el. paštu mkc.namai@gmail.com


II. EKSKURSIJOS

M. K. Čiurlionio namuose:

Ekskursijų metu M. K. Čiurlionio namų lankytojai supažindinami su pastato, memorialinio M.K. Čiurlionio kambario istorija bei tuo laiku vykstančia laikinąja paroda. Galimos temos –

„Čiurlioniai pakeliui į Nepriklausomybę“ ir „Sofija ir Konstantinas Vilniuje“.

Trukmė – 45 min.

Dalyvių sk. – iki 30 asmenų


Vilniaus senamiestyje:

Ekskursija „M. K. Čiurlionio Vilnius“ – tai kelionė pėsčiomis po Vilniaus senamiestį Čiurlionio vietomis, prisimenant svarbiausius jo gyvenimo įvykius šiame mieste. Čiurlionis persikeldamas į Vilnių savyje talpino, rodos, vienas kitam besipriešinančius jausmus, entuziazmą ir abejones, džiūgavimą, pasijutus tikruoju lietuvių bendruomenės nariu, ir nusivylimą savais menininko vargais toje, jo paties žodžiais tariant „dar tik besikuriančioje“ Lietuvių visuomenėje.

Trukmė – apie 2 val.

Maršrutas: Savičiaus g. , Stiklių g., Dominikonų g., Liejyklos g., Vilniaus g., Pylimo g., Šv. Mikalojaus g., Arklių g., Aušros Vartų g., Rotušės a.

Ekskursijos gidė – Ona Židonytė

SVARBU: būtina išankstinė registracija el. paštu mkc.namai@gmail.com


Mobilioji programėlė „M. K. Čiurlionio Vilnius“

Mėgstantiems savarankiškai patirti miesto dvasią, Čiurlionio namai sukūrė mobiliąją programėlę „Čiurlionio Vilnius“, kurią nemokamai galima atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių.

Programėlės paskirtis yra kuo išsamiau pristatyti Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą. Joje pateikiama itin išsami Čiurlionio tapybos darbų, papildytų eskizais retrospektyva, taip pat grafikos, fotografijos, literatūros darbai, muzikiniai rankraščiai, menininko laiškų ištraukos, biografijos juosta, geneologinis medis, lankytų vietų ir išvežtų parodų žemėlapiai, galerijos ir kolekcijos istorija, informacija apie menininko artimuosius, draugus ir mokytojus.


III. KONCERTAI

Muzikinė programa MKČ kūrybai pristatyti

Jaukioje M. K. Čiurlionio namų 40 vietų salėje, pianistui Rokui Zubovui gyvai atliekant Čiurlionio fortepijoninės muzikos kūrinius bei juos papildant pasakojimais apie kūrėjo gyvenimo aplinkybes bei kūrybos bruožus, klausytojui pristatomas Čiurlionio kūrybos pasaulis.

Trukmė – 60 min.

SVARBU: būtina išankstinė registracija el. paštu mkc.namai@gmail.com

Informacija lankytojams:

Darbo laikas: I–V 10–16 val.

Lankymas – nemokamas

Daugiau informacijos apie M. K. Čiurlionio namų Vilniuje veiklą – www.mkcnamai.lt

Socialiniuose tinkluose:

Facebook @MKCnamai

Instagram @MKCnamai

Youtube M. K. Čiurlionio namai


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą