en
Nacionalinė Dailės Galerija

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinys

Nacionalinė dailės galerija yra svarbi Čiurlionio kelio dalis, meno institucija, pristatanti ir aktualizuojanti menininko ir jo amžininkų kūrybą. XX-XXI amžių sandūros kūriniai yra saugomi ir eksponuojami Nacionalinėje dailės galerijoje.

Epochų sankirtoje, pirmoji Nacionalinės dailės galerijos nuolatinės ekspozicijos salė, skirta XX amžiaus pradžiai. Čia eksponuojami M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų darbai.

1907 m. sausio 9 d. Vilniuje buvo atidaryta Pirmoji lietuvių dailės paroda. Tų pačių metų rugsėjo 15 d., buvo įsteigta Lietuvių dailės draugija, kurios misija tapo nacionalinės dailės vystymas, Lietuvos dailininkų suvienijimas, visuomenės švietimas ir liaudies meno rinkimas. Lietuvių pavyzdžiu pasekė ir rusų, žydų, lenkų menininkai. Tad 1908 m. Vilniuje buvo įsteigta tarptautinė Vilniaus dailininkų draugija. XX a. pradžioje, šios dvi bendradarbiaujančios institucijos tapo meno židiniais Vilniuje.

M. K. Čiurlionis, gyvendamas Vilniuje 1907-1908 m., dalyvavo Pirmojoje lietuvių dailės parodoje, aktyviai veikė Lietuvių dailės draugijoje. Čia jis bendradarbiavo su F. Ruščicu, žymiu dailininku iš Vilniaus, pas kurį mokėsi 1904-1906 m. Varšuvos dailės mokykloje, kuriai vadovavo K. Stabrauskas – dar vienas lietuvių kilmės menininkas.

Nacionalinėje dailės galerija, M. K. Čiurlionio kūriniai yra eksponuojami šalia tuo pat metu aktyviai tapiusių ir draugijose veikusių menininkų, kurie XX a. padėjo pagrindus moderniam menui (Stanisław Bohusz-Siestrzeńcewicz, Petras Kalpokas, Petras Rimša, Ferdinandas Ruščicas, Kazimieras Stabrauskas, Justinas Vienožinskis, ir Antanas Žmuidzinavičius).

Informacija lankytojams:

Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
Tel.+ 370 (5) 212 29 97
El. paštas: info@ndg.lt
Daugiau informacijos: www.ndg.lt; www.lndm.lt; www.muziejai.lt


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą