en
Aleksoto apžvalgos aikštelė (Amerikos Lietuvių g. 6)

Čia 1908 m. M. K. Čiurlionis su Sofija Kymantaite grožėjosi miesto panorama ir Nemunu (Antrosios lietuvių dailės parodos metu):

„II-ąją parodą nutarta vežti į Kauną. <…> Važiuoju ir aš padėti Konstantinui tos parodos rengti. <…> taigi nei kiek nesusimastę, kad visai nepridera pirmininko pavaduotojui sprukti iš parodos atidarymo – nusprendziame bėgti. Paroda buvo Adamciko progimnazijos patalpose. Laisves alėjos gale dygo iš žemės pompa, kur kaimiečiai, atvaziavę į turgų, pasigirdydavo arklius – puikus dalykas! Vienas pompuoja, kitas prausiasi. – Šiek tiek apsišvarinę, einame senamiesčiu, einame, pasiemę už rankų, per tiltą į Aleksoto kalnus…“ (Iš S. Čiurlionienės atsiminimų).

Šiomis dienomis į Aleksoto apžvalgos aikštelę jus užkels nuo 1935-ųjų veikiantis funikulierius, o nuo jos pamatysite ne tik „ilgiausią“ „Vytauto Didžiojo tiltą“ pasaulyje, bet ir „besišypsantį“ saulės laikrodį ant Vilniaus universiteto Kauno fakulteto sienos, o Senamiesčio panorama, atsiverianti nuo Aleksoto kalno, tikrai privers įsimylėti Kauną – miestą, kuriame saugomas beveik visas didžiojo genijaus M.K.Čiurlionio kūrybos palikimas.

Aleksoto funikulierius – vienas iš seniausių veikiančių virvinių bėginių keltuvų Europoje, o Kaunas – vienintelis miestas Baltijos šalyse, kur galima naudotis šia unikalia transporto priemone (plačiau).

Plačiau: visit.kaunas.lt


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą