1878 m. daktaras Jozefas Markevičius tapo pagrindiniu Druskininkų vasaros sezono gydytoju. Atvykęs į kurortą, jis miesto centre pasistatė nuosavą vilą, kurioje vasaromis gyvendavo su gausia savo šeima. J. Markevičius artimai susidraugavo su tuometiniu Druskininkų bažnyčios vargonininku Konstantinu Čiurlioniu. Jų vaikai buvo bendraamžiai ir taip pat rado bendrą kalbą. M. K. Čiurlionis labiausiai bičiuliavosi su Petru, Marijonu ir Vale Markevičiais. Dar vaikystėje Druskininkuose prasidėjusi jų draugystė tęsėsi visą gyvenimą.
Bendraudami šeimomis Čiurlioniai ir Markevičiai lankydavosi vieni kitų namuose Druskininkuose. J. Markevičius buvo ir vienas pagrindinių M. K. Čiurlionio mecenatų. Pastebėjęs ypatingus Čiurlionių pirmagimio muzikinius gebėjimus, papasakojo apie tai savo pacientui kunigaikščiui Mykolui Oginskiui, kuris ir priėmė mokytis į orkestro mokykla Plungėje. Vėliau M. K. Čiurlionis išvykęs mokytis į Varšuvos muzikos institutą, visada buvo laukiamas svečias Markevičių namuose Varšuvoje. O netikėtai mirus kunigaikščiui M. Oginskiui, daktaras finansiškai padėjo Mikalojui Konstantinui baigti Leipcigo konservatoriją.
Jadvyga Čiurlionytė 1973 m. rašė: „ Kadaise jis (Markevičių namas) buvo tamsiai pilkos spalvos, ir jo kiemas buvo niūrus, visas po medžių šakomis pasislėpęs. Dabar namas geltonas, šviesiai nudažytas, atrodo lyg pajaunėjęs, jame įsikūrusi poliklinika; tuo būdu – sąmoningai ar nesąmoningai – tapo pagerbta šio kilnaus žmogaus buveinė.“ Buvusi Markevičių vila ir šiandien geltona, o joje šiuo metu vyksta tvarkomieji paveldosaugos darbai ir bus įkurtas skulptoriaus Žako Lipšico (1891-1973) memorialinis muziejus – Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys.