en
Vitražai Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos interjere (Vytauto g. 23)

Nuo 2015 m. Druskininkų miesto muziejus, kaip kultūrinio paveldo puoselėtojas, akcentuodamas profesionalaus meno svarbą, organizuoja vitražo simpoziumą „Čiurlionio atspindžiai“. Simpoziumo metu kasmet kviečiami keturi profesionalūs vitražininkai, Lietuvos dailininkų sąjungos nariai, į penkių dienų trukmės kūrybinę stovyklą Druskininkuose, kurti eskizus vitražams Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos interjerui.

Projektas turi didelę reikšmę ugdant jaunąją kartą, kadangi ir paties projekto produktai, vitražai, yra įkomponuoti meno mokyklos, kuriai suteiktas M. K. Čiurlionio vardas, interjere. Šioje mokykloje vyksta daug koncertų, tarptautinių konkursų, muzikos meistriškumo vasaros stovyklų, plenerų, tad sukurti vitražai yra matomi ir visiems kurorto svečiams bei druskininkiečiams. 

Druskininkų vitražo simpoziumas aktualina ne tik Lietuvos genijaus talento daugiabriauniškumą, bet ir populiarina Lietuvos profesionaliojo vitražo mokyklą, kuri savo tradicija garsėja, kaip viena iš trijų esančių pasaulyje (Lietuvoje, Šiaurės Amerikoje ir Vokietijoje) tradicijas turinčių vitražo mokyklų. 

Projektas – Druskininkų vitražo simpoziumas „Čiurlionio atspindžiai“ kokybiška ir menine veikla bei išliekamąja verte svarbus kultūros ir meno srities raidai, vaikų ir jaunimo kultūriniam ugdymui bei šiuolaikinei visuomenei, skatina bendradarbiavimą tarp skirtingų institucijų: Lietuvos dailininkų sąjungos, Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos, Druskininkų bendrojo lavinimo mokyklų, Druskininkų miesto muziejaus.

Iš 2015-2022 m. Druskininkų simpoziumuose dalyvavusių profesionalių dailininkų projektų buvo atrinkti ir yra realizuoti šie kūriniai: 
2015 m. – E. Markūno „Parafrazės su Čiurlioniu“ ir E. Utarienės „Atspindžiai / vasaros simfonija – 2015“; 
2016 m. – E. Rakauskaitės „Čiurlionio atspindžiai“; 
2017 m. – R. Mulevičiaus „Origami virš Nemuno“ ir N. Baublio „Gyvybė iš žemės gelmių“; 
2018 m. – V. Matonio „Čiurlionio atspindžiai Druskininkuose“; 
2019 m. – I. Meidaus „Pasaulio vizija. Variantas Nr.4“ ir Ž. Mirinavičiaus „Laiškai Sofijai“; 
2020 m. – G. Kraujelio „Čiurlionio obelis“; 
2021 m. – V. Andrašiūnaitės „Jūra“; 
2022 m. – D. ir A. Rimkevičių „Čiurlionis „Pelėdų kalne“.

Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba
Druskininkų miesto savivaldybė


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą