en
ČIURLIONIO LIETUVA | M. K. Čiurlionio KONCERTAS Vilniuje | Vaidilos teatras
Pradžia: 2023-05-17 19:00:00 19:00
Pabaiga: 2023-05-17 22:00:00 22:00

Gegužės 17 d. 19 val. Vilniaus sakralinės muzikos choras „Adoramus“, kartu su choru „Momentum“, klausytojus kviečia į rekonstruotą istorinį M. K. Čiurlionio KONCERTĄ Vilniuje, Vaidilos teatre. Kolektyvai pristatys programą, skirtą Vilniaus 700-tajam gimtadieniui paminėti.

čiurlionio koncertas

BILIETUS PLATINA BILIETAI.LT

Koncerto metu skambės specialiai šiam koncertui muzikologo Charis Efthimiou rekonstruota M. K. Čiurlionio kantatos „De profundis“ versija ir M. K. Čiurlionio išdailintos lietuvių liaudies dainos, kurios apžvelgus archyvinius dokumentus įgavo kiek kitokias, autentiškesnes spalvas.

Renginį ves ir skambins pianistas, M. K. Čiurlionio vaikaitis, Rokas Zubovas. Diriguos Imantas Jonas Šimkus.

1908 m. gegužės 17 d. M. K. Čiurlionis surengė pirmąjį savo koncertą Vilniuje su choru. Šiuo metu labai mažai yra kam žinoma, kad vienas garsiausių lietuvių kompozitorių ir dailininkų Vilniuje buvo surengęs tik keletą koncertų: fortepijono ir 1908 m. gegužės 17 d. koncertą, kuris vyko Pagirių geležinkeliečių klube Chersono gatvėje (dabar Jakšto g. 9), kur šiuo metu yra įsikūręs Vaidilos teatras.

Kaip organizatoriai rašė tuometinėje lietuviškoje spaudoje: „Pirmasai Lietuvių Dailės Draugijos KONCERTAS beturčių dailininkų naudai. Koncerte dalyvaus: žinomoji Varšavos operos primadonė p. Stojevska, pjanista-kompozitorius p. M. Čiurlianis, Peterburgo konservatorijos tenoras p. Patraukskis ir p. Čiurlianio vedamas lietuvių choras. Koncertui pasibaigus bus šokiai ligi 4 val. ryto“.

Šio įvykio vedamas, Vilniaus sakralinės muzikos choras „Adoramus“, kartu su choru „Momentum“ ir pianistu Roku Zubovu, sieks perteikti pastarojo laikmečio dvasią. Klausytojai turės progą ne tik pasiklausyti autentiškų M. K. Čiurlionio išdailintų lietuvių liaudies dainų, išgirsti išskirtinio grožio kantatą „De profundis“, tačiau taip pat po koncerto įsilieti į šokius, dalyvauti renginio loterijoje (kiekvienas koncerto bilietas yra ir loterijos bilietas) – tokioje, kokią tuo laikmečiu buvo įprasta organizuoti.

Vilniaus sakralinės muzikos choras „Adoramus“ (meno vadovas ir dirigentas I. J. Šimkus, dirigentas M. Drūlia, chormeisterė A. Savel);
Choras „Momentum“ (meno vadovas ir dirigentas I. J. Šimkus, dirigentas M. Drūlia);
Renginį veda ir skambina pianistas Rokas Zubovas;
Diriguoja Imantas Jonas Šimkus.

BILIETUS PLATINA BILIETAI.LT

Koncertas iš dalies finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės.

Partneriai:
M. K. Čiurlionio namai
Nacionalinis kultūros kelias „M. K. Čiurlionio kelias“
Lietuvos muziejų asociacija
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Nacionalinė dailės galerija
Lietuvos muzikos ir teatro akademija
Saldainių fabrikas „Rūta“

Šis renginys – tai pirmojo Lietuvoje sertifikuoto nacionalinio kultūros kelio „M. K. Čiurlionio kelias“ kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ programos dalis. „M. K. Čiurlionio kelio“ operatorius – Lietuvos muziejų asociacija. Lietuvos muziejų asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. „M. K. Čiurlionio kelio“ koordinatorius – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

Facebook


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą