en
Buvusios kunigaikščių Oginskių rezidencijos rūmų kolonada ir paminklas (Rietavo dvaro sodybos centrinė dalis)
Rietavo dvaro sodyba. Kunigaikščių Oginskių rūmai apie 1915 m. Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus archyvo nuotr.

Oginskių rūpesčiu XIX a. iš Rietavo po Žemaitiją ir visą Lietuvą pasklido švietimo, kultūros, mokslo, technikos naujovių ir socialinių pertvarkymų šviesa. Šių rūmų ir pasakiškų oranžerijų reginiu ne kartą grožėjosi ir M. K. Čiurlionis. 

Deja, I pasaulinio karo sukelta ūkinė suirutė, kultūrinis, intelektualinis nuosmukis turėjo pragaištingas pasekmes šio dvarų kultūros židinio likimui. 1938 m. buvusių rūmų ir oranžerijų vietoje paliko dykvietė. 

Tik prasidėjus Lietuvos Atgimimui, įgyvendinant pirmosios viešos elektrinės Lietuvoje 100-mečio programą, buvo atstatyta  portiko kolonada, puošnūs parterio žibintai, atlikti daliniai pamatų konservavimo darbai. 2015 m., švenčiant Mykolo Kleopo Oginskio 250-ąsias metines, priešais kolonadą iškilo skulptoriaus Regimanto Midvikio sukurtas paminklas su bendra dedikacija „Šviesiam kunigaikščių Oginskių giminės atminimui“. Čia įrašytas ir M. K. Čiurlionio mecenato Mykolo Oginskio vardas.

Plačiau: rietavas.lt


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą